Аварійних відключень вже на порядок менше — Зеленський

Аварійних відключень вже на порядок менше — Зеленський

Аварійних відключень вже на порядок менше — Зеленський
Люди виходять із підземного переходу на Майдані Незалежності у центрі Києва, 20 жовтня 2022 р. Фото: АР

Кількість стабілізаційних і аварійних відключень наразі на порядок менша, однак в окремих містах та районах обмеження ще можливі.

Про це президент Володимир Зеленський повідомив у зверненні до українців.

"Сьогодні вже суттєво менше стабілізаційних та аварійних відключень – на порядок менше. Але ще є така необхідність, і в окремих містах та районах обмеження ще можливі. Зокрема, це Кіровоградська область, деякі інші регіони. Робимо все, щоб відключення електрики стали максимально передбачуваними і щоб люди могли планувати свій день", — сказав глава держави.

Він подякував тим, хто працював і продовжує працювати, аби повернути енергопостачання місту Умані та Уманському району Черкаської області.

"Там дійсно була важка ситуація після одного з російських ударів. Станом на зараз вдається повернути технічну можливість постачання. Так само й на Київщині: ситуація була критичною, але зараз виправляємо".

Водночас Зеленський наголосив: повернення технічної можливості постачання ще не означає, що подоланий дефіцит енергії в системі.

"Російський терор триває. Він дуже цинічний. Іноді повторні удари свідомо завдаються тоді, коли розпочався ремонт, коли триває відновлення. На жаль, маємо загиблих у ремонтних бригадах, в енергокомпаніях", — зауважив Зеленський і висловив співчуття рідним.

Президент закликав українців свідомо ставитися до споживання електрики.

"Зараз усім нам треба зробити свій внесок у підтримання стабільності всієї енергосистеми", — наголосив він.

Що відомо

  • З 10 жовтня в Україні тривають відключення електроенергії через обстріли російськими військами енергетичної інфраструктури. Також українців просять добровільно скоротити обсяги споживання електрики в пікові навантаження — щовечора з 17 до 23.
  • 18 жовтня президент Зеленський повідомив, що за тиждень атак військ РФ було зруйновано 30% українських електростанцій в Україні.
  • 28 жовтня в Укренерго розпорядилися обмежити електропостачання у всіх регіонах України. Заступник керівника Офісу президента Кирило Тимошенко заявив, що Україна перейде до планових відключень електроенергії.

Читайте також

Чайник, або 120 смартфонів. П'ять способів економити електроенергію

"Ми перебуваємо в режимі дуже жорсткої економії": як харків'яни економлять світло

Місто у пітьмі. Як живе Київ у режимі економії електрики — фоторепортаж

Готують котельні та розвозять дрова: Дергачі перед опалювальним сезоном — фоторепортаж

На початок