Працівникам Хмельницької інфекційної лікарні заборгували зарплатню

Працівникам Хмельницької інфекційної лікарні заборгували зарплатню

Працівникам Хмельницької інфекційної лікарні заборгували зарплатню

Працівники Хмельницької інфекційної лікарні не доотримали заробітну платню за квітень. Головна лікарка закладу Оксана Піддубна каже, що така проблема виникла через недофінансування закладу. На сьогодні для виплати зарплатні не вистачає 700 тисяч гривень.

«Ми не маємо чим видати зарплату працівникам. Національна служба здоров’я за квітень місяць виділила 90 відсотків коштів від запланованих. Але навіть якби виділили 100 відсотків, їх би не вистачило розрахуватись з працівниками. З цього приводу ми звертались до НСЗУ і нам повідомили, що на область виділена субвенція і з цих коштів мали додатково дофінансувати. Але кошти ми не отримали, оскільки постанова, згідно з якою нам мали дати кошти в першу чергу, як базовому закладу, прийшла після субвенції, і кошти отримали інші заклади. Ми далі звертаємось з листами до місцевої влади та НСЗУ бо в нас заборгованість по зарплаті. Я не кажу про якісь надбавки, коштів не вистачає на зарплатню, на голу ставку».

За словами голови Хмельницької ОДА Дмитра Габінета, ця ситуація не пов’язана з COVID-19. Вона виникла через зміни пов’язані з медичною реформою та перехід на фінансування від Національної служби здоров’я України.

«Про проблему з виплатою заробітної платні в Хмельницькій інфекційній лікарні ми дізналися фактично в цьому місяці. Хоча суми, які виділяють на цей заклад, як і на інші медзаклади області, були доведені ще в лютому і в березні. Зважаючи на це, безпосередньо власник, тобто міська рада, мала б розв'язувати ці питання. Але в ситуації, коли Хмельницька інфекційна лікарня є базовим закладом в області з лікування хворих на COVID-19, ми теж долучаємось до розв'язання проблеми. Я вважаю, що це має бути спільна справа в контексті співфінансування. Тому що загальна потреба, яка на сьогодні мені відома, це 7 мільйонів гривень на це рік. Вважаю, що всі суб’єкти на території області, об'єднанні територіальні громади мають долучитися до фінансування Хмельницької інфекційної лікарні, хоча б в якісь певній пропорції». Дмитро Габінет зазначив, що відповідна комісія має об’єктивно розібратись чому склалась така ситуація.

Категорії
ПолітикаЕкономікаКультураСвітСпортВідеоПодіїТоп дняПриродаРегіониСтильДітиНаукаТехнологіїУрбаністикаЇжаДомашні твариниЛюди