Студенти херсонських вишів навчаються онлайн

Студенти херсонських вишів навчаються онлайн

Студенти херсонських вишів навчаються онлайн Суспільне Херсон

Завдання через вайбер, практичні роботи відеозв’язком. Херсонські виші з початку карантину працюють онлайн. Завдання відсилають через вайбер, практичні роботи відбуваються завдяки відеозв’язку.

Перший проректор Херсонського національного технічного університету Юрій Розов розказав кореспондентам Суспільного, що дистанційне навчання - це для них не перший досвід. Його впроваджували, коли були проблеми із опаленням. Цього ж разу студенти та викладачі спеціально розробили власний унікальний месенджер, аналогів якому немає в регіоні. Кількість навчальних курсів системи дистанційного навчання ХНТУ – більше 3 тисяч, кількість зареєстрованих користувачів системи дистанційного навчання – більше 5 тисяч.

Юрій Розов додає, що у закладі відтермінували проведення практичних занять за деякими спеціальностями:

"Є спеціальності, за якими дуже важко проводити навчання. Це механічні, технічні спеціальності, лабораторні роботи, хімічні спеціальності. Ми сподіваємося, що у нас ще буде час для того, щоб ми провели ці лабораторні заняття після закінчення карантину".

"У нас всі предмети викладені дистанційно на сайті МООDLE. Це сайт, на якому викладаються лекції, матеріали з практичними завданнями, які ми маємо виконати, також там є можливість виконувати тести. Нам викладачі встановлюють дедлайни, тобто кожне завдання потрібно виконати до певного часу і потім ці тести закриваються і викладачі їх перевіряють. Дистанційні відео курси почалися нещодавно із впровадженням чат-месенджеру ХНТУ», - говорить студентка 3 курсу технічного університету Анна Волчанова.

Ректор Херсонського державного університету Олександр Співаковський розказує, що на початку карантину до дистанційного навчання були готові на 90%. Викладачам роботи додалося, однак навчальний процес не зупинили:

"У нас було 2 сценарії, або ми заходимо в канікули і всі навчальні заходи переводимо на літо, або організувати навчальний процес. Від розкладу всі пари: лекції, лабораторні роботи, практичні заняття, всі ці матеріали публікувалися на відповідних ресурсах, в нас їх було два наших власних, викладачі там публікували відповідні матеріали, включаючи самостійну роботу. Після цього ми в гугл-таблицях організували ведення електронних журналів. Для комунікацій ми ще зробили вайбер-групи на кожному факультеті. Те ж стосується іспитів і заліків, вони були організовані тільки через ЗУМ, для того, щоб ми мали можливість бачити, що це конкретна особа".

Найбільше, каже ректор, карантинні обмеження вплинули на студентів педагогічних спеціальностей, бо наразі, вони не мають змоги проходити практику. А от студенти аграрно-економічного університету практику проходять на власних городах, розказав ректор Юрій Кирилов:

"Звісно, що в нас є такі спеціальності, скажімо, специфічні, де без лабораторних досліджень, де і спеціальності біолого-технологіччого факультету , і агрономічного, але весняна сесія-це такий період-весняний семестр коли ці групи студентів, вони знаходяться на виїзних заняттях. Скажімо, робота в полі, на фермах і т.д. Тому ми знайшли такий механізм, що у кожного, принаймні там , якщо це не господарство, не сільська місцевість, де є огород, курчата бігають, то вдома можна висадити цибулю, петрушку. І робити відповідні, наприклад, досліди, що стосуються рослин, дослідження".

Аліна Олефір, Ігор Педченко.

Категорії
ПолітикаЕкономікаКультураСвітСпортВідеоПодіїТоп дняПриродаРегіониСтильДітиНаукаТехнологіїУрбаністикаЇжаДомашні твариниЛюди