Україна негайно потребує 17 млрд доларів на критичну інфраструктуру — Зеленський на конференції в Берліні

Україна негайно потребує 17 млрд доларів на критичну інфраструктуру — Зеленський на конференції в Берліні

Важливо
Україна негайно потребує 17 млрд доларів на критичну інфраструктуру — Зеленський на конференції в Берліні
. Володимир Зеленський, фото: ОПУ

Україна негайно потребує 17 мільярдів доларів для відбудови критичної інфраструктури. Про це під час онлайн-виступу на Міжнародній експертній конференції з питань відновлення, відбудови та модернізації України, яка проходить у Берліні, повідомив президент України Володимир Зеленський.

“Ми розробили прозорий план першочергових кроків у відбудові – це те, що необхідно Україні буквально для виживання. Не завтра, не наступного року. Не на конференції у Британії... Саме зараз! Вага нашого Fast Recovery Plan – 17 мільярдів доларів для критичної відбудови, негайної. Це лікарні, школи, життєво важлива транспортна й енергетична інфраструктура”, — сказав Зеленський.

За його словами, зараз Україна має колосальну потребу у відбудові житла там, де російські танки й артилерія методично знищували міста. Це Київщина, Чернігівщина, Сумщина, Харківщина, сказав президент.

“Вже зараз потрібно дати людям новий фундамент для життя. Але чи можемо ми його дати? Ми поки не отримали жодного цента на реалізацію Fast Recovery! Я прошу вас наблизити необхідні рішення”, — додав Зеленський.

За словами президента, потрібна фінансова координаційна платформа, яка об’єднає й скерує всі зусилля, спрямовані на відбудову України після бойових дій. Потрібна консолідація – чітке й своєчасне спрямування ресурсів.

“Саме так має продовжуватися те, про що ми говорили в Лугано з Президентом Кассісом, на першій конференції щодо нашого відновлення”, — зазначив Зеленський.

Щоб зробити процес залучення партнерів до відбудови України швидшим, Зеленський ініціював створення Фонду відновлення України як ключової інституції.

“Важливо, що наглядова рада Фонду на 75% складатиметься з представників країн-донорів. Це прозорість, але це й відповідальність. Фонд має запрацювати вже наступного місяця”, — сказав президент.

24 жовтня у Берліні розпочався п'ятий "Українсько-німецький економічний форум". Його урочисто відкрили прем'єр-міністр України Денис Шмигаль та канцлер Німеччини Олаф Шольц. Шмигаль поділився перспективами, які відкриються для європейського бізнесу в процесі реалізації Плану відновлення України.

Шольц заявив, що відбудова України буде "планом Маршалла XXI століття" і можливістю для побудови більш стійкої та міцної країни.

Він зауважив, що відбудова та модернізація України буде не лише викликом для поколінь, але і можливістю. З огляду на це, очільник уряду ФРН закликав зосередити увагу на тому, чим може бути більш стійка та міцна Україна: "Важливим виробником зеленої енергії, експортером індустріальної та аграрної продукції, цифровим центром з одними з найкращих ІТ-експертів, а також членом ЄС з відповідною інфраструктурою та правовою базою".

Конференція в Берліні щодо відновлення Україні — друга. Перша відбулось у Лугано, Швейцарія.

Читайте також

Шмигаль назвав суму, виділену урядом на відбудову інфраструктури

В 1,6 раза перевищують ВВП: Шмигаль назвав суму збитків, завданих війною

На відбудову України треба понад 349 млрд доларів — Шмигаль

Зеленський закликав створити "фінансовий Рамштайн", в ЄС обіцяють €1,5 млрд щомісяця

На початок