Велогонщик "Бахрейн Макларен" Марк Падун: Спортсменам не варто боятися вірусу

Велогонщик "Бахрейн Макларен" Марк Падун: Спортсменам не варто боятися вірусу

Ексклюзивно
Велогонщик "Бахрейн Макларен" Марк Падун: Спортсменам не варто боятися вірусу airace.it

Єдиний український велогонщик у PRO-турі Марк Падун, який нині перебуває в Італії, розповів Суспільному про карантин у регіоні поблизу Бергамо, цілі, які ставив на сезон, та чи боїться він коронавірусу.

Велогонщик, який виступає за команду Bahrain McLaren, зазначив, що останнім часом живе в Італії і з огляду на карантин вже місяць перебуває вдома, тренуючись на велотренажері.

"Тільки тим, хто розвозить медичні та продовольчі товари, дозволено виходити з дому. Єдина можливість хоч якось пройтися — це вийти до аптеки чи магазину. Ходжу я, звісно, сам. У масці, рукавичках, безперечно, але без жодного страху.

Судячи з тих досліджень, які проводили в Німеччині, Сінгапурі, нам вірусу не варто боятися. Тобто спортсменам, які обстежуються більш ніж раз на рік і повністю впевнені у своєму здоров’ї. На 200 метрів від будинку можна відходити також, але ніхто не виходить. Тобто ті, хто з собаками гуляє, якось можуть, але звичайні люди не ризикують виходити, адже поліція зараз дуже зла".

Падун також розповів, яку головну мету ставив перед собою на сезон, перш ніж змаганням завадила пандемія.

"Була запланована Giro d’Italia як головна мета цього року. Гонку, звісно, скасували. Ми сподіваємося, що Giro d’Italia не скасовано зовсім, а перенесено на жовтень. І це, в принципі, реально, адже гонка у жовтні, а карантин тут обіцяють завершити на початку травня. Тобто лишається понад три місяці на підготовку. Але все одно це буде вже не та підготовка, адже гонки почнуться з кінця липня, і це буде гонка за гонкою".

Як відомо, в Італії також грає футболіст збірної України Руслан Маліновський, який захищає кольори "Аталанти" з Бергамо. За словами Марка Падуна, він лише нещодавно про це дізнався.

"Якщо чесно, я про це дізнався зовсім випадково, коли наткнувся на статтю, де він говорив, що грає в "Аталанті". І я здивувався: "Як в Аталанті?!" Бо я буквально до цього року жив практично за 300 метрів від їхнього стадіону. Тут, у Бергамо, шалено вболівають за "Аталанту", прапор цього футбольного клубу бачиш частіше, ніж прапор Італії. Але ні, ніколи не зв’язувалися з Маліновським, не було можливості. До речі, сам Маліновський раніше відзначав, що хотів би лишитися у складі "бергамасків".

23-річний велогонщик двічі брав участь в іспанській "Вуельті" — багатоденці серії гранд-тур, що вважається третьою за важливістю та складністю у світі після "Тур де Франс" та "Джиро д'Італія". У 2018 став переможцем гонки "Тур по Альпах", у 2019-му — італійської професійної гонки Adriatica Ionica Race у складі Bahrain Merida (колишня назва команди).

Категорії
Олімпіада-2020Паралімпійський спортБаскетболВодний спортКомандні види спортуФормула 1MMAФехтуванняКіберспортІншеОлімпійський спортЗимовий спортPress Start