Займають підприємства, школи, лікарні: на Херсонщині передислоковуються війська РФ

Займають підприємства, школи, лікарні: на Херсонщині передислоковуються війська РФ

Займають підприємства, школи, лікарні: на Херсонщині передислоковуються війська РФ
Російські військові на території тимчасово окупованого Криму, 2014 рік. Фото: Getty Images

На окупованій території Херсонської області російські війська переформатовуються: на правий берег переправляють щойно мобілізованих, на лівий — постійні підрозділи, розповіла Суспільному керівниця Об'єднаного координаційного пресцентру Сил оборони і охорони півдня Наталія Гуменюк. Місцеві жителі повідомляють, що російські військові розселяються по підприємствах, школах, лікарнях. Що відбувається на окупованих територіях дізнавалось Суспільне.

Херсонка Олена виїхала з Херсона два тижні тому. В окупованому місті у жінки залишились батьки. Олена хвилюється, бо там з'явилось багато чужинців, переодягнених у цивільний одяг. Батьки розповіли їй, що вони особливо помітні на тлі того, що місцевих залишилося мало. В рази більше російських військових стало і у Каховці, каже жінка.

"Там у мене родичі живуть. Тітка, коли дзвонила, розповідала, що на вулицю вийти неможливо, вони скрізь. Хоча каховчани вже звикли до них, адже вони і раніше містом пересувались вільно, але останній тиждень їх відчутно стало більше", — розповідає Олена.

З'явилось багато військових і у Новотроїцькому, каже місцева жителька Світлана. Зараз вони влаштували навчальні полігони навколо сусідніх сіл. Для проживання зайняли все, що можна — територію колишнього автопарку, приміщення суду, прокуратури, місцевих шкіл, дитсадків, пологове відділення, міжшкільний навчально-виробничий комбінат.

"Також вони заселяються у пусті квартири господарів, які виїхали, хто за кордон, хто на підконтрольній. Вони зламують замки й заселяють свої родини та самі. Позавчора гуркіт такого заселення було чути навіть у найвіддаленіших від центру вулиці. П'ятиповерхові, в які вони заселяються, знаходяться в центрі міста", — говорить Світлана.

Про те, що останнім часом в місті стало багато незнайомих людей, говорить і Скадовський міський голова Олександр Яковлев.

"Дуже багато надходить повідомлень від жителів про те, що їх житло займають, або військові, або жителі інших регіонів Херсонщини, та й не тільки Херсонщини, або просто невідомі люди. Відповідно ми хочемо цю інформацію трошки узагальнити, щоб розуміти масштаби цього. Я розумію, що масштаби значні", — розповідає міський голова.

Перший заступник голови херсонської обласної ради Юрій Соболевський каже, що російських військових побільшало як на правому, так і на лівому берегах Херсонщини. В Херсоні, це переважно, нещодавно мобілізовані солдати.

"Заселяють їх переважно все ж таки на потужностях комунальних підприємств. Але є випадки коли Дійсно захоплюють майно просто фізичних осіб, які виїхали з Херсона. Таких випадків, на жаль, дуже велика кількість", — повідомив Соболевський.

Керівниця об'єднаного пресцентру сил оборони півдня Наталя Гуменюк велику кількість російських військ на території Херсонської області пояснює тим, що ворог готується до наступу ЗСУ. Щоб його зупинити, вибудовує рубежі оборони і на правому і на лівому берегах.

"В Херсонській області на тимчасово окупованій території відбувається переформування підрозділів. Ворог намагається залишити на правому березі так званих свіжомобілізованих, яких не шкода. Для стримування першої хвилі підходу ЗСУ, на лівий берег евакуювалися ліві підрозділи, зокрема в тому числі ті, які були туди завезені — десантно-штурмові", — говорить Гуменюк.

Власникам приміщень та помешкань, в яких зараз живуть російські військові, Юрій Соболевський радить писати повідомлення до поліції. Кожен випадок будуть розслідувати, а також розроблять механізм компенсацій.

Що відомо

  • На тимчасово окупованій території Херсонської області російські війська переформатовують підрозділи.
  • На Херсонщині Сили оборони півдня звільнили понад 90 населених пунктів, в яких живуть понад 12 тисяч людей. У звільнених селах наразі проводять стабілізаційні заходи.
  • Військові РФ облаштовують оборонні позиції на лівому березі Дніпра в Херсонській області. В районі населеного пункту Горностаївка, інженерно-саперні підрозділи російських окупаційних військ проводять мінування берегової лінії.
  • Так звана "адміністрація Херсонщини" "евакуювалась" до Генічеська і Скадовська. Із собою забрала обладнання банків та всіх херсонських інтернет-провайдерів.

Читайте також

Читайте нас у Тelegram: Суспільне Херсон

Підписуйтесь на Суспільне Херсон у Viber

На початок