Польща допоможе у відбудові українських аеропортів — міністр фінансів країни

Польща допоможе у відбудові українських аеропортів — міністр фінансів країни

Польща допоможе у відбудові українських аеропортів — міністр фінансів країни
Фото: Юрій Руденко/Суспільне Миколаїв

Польський уряд планує надати Україні допомогу у повоєнному відновленні пошкодженої інфраструктури, зокрема аеропортів.

Про це заявив заступник міністра фінансів та регіональної політики Польщі Марцін Горал, повдіомляє пресслужба уряду країни.

"Ми бачимо низку можливостей підтримати наших друзів з України у сфері післявоєнної реконструкції українських аеропортів у широкому розумінні. Ми перебуваємо у постійному контакті з представниками Асоціації портів України, а також безпосередньо з українськими портами. Ми також можемо запропонувати їм наші експертні консультаційні послуги з інвестицій, пов'язаних з аеропортами, та щодо планування їх подальшого розвитку", — сказав посадовець за результатами зустрічі з послом України у Польщі Василем Зваричем.

У зустрічі також взяв участь президент ДП "Польські аеропорти" Станіслав Войтер. Обидві сторони домовилися продовжити роботу щодо вироблення можливої ​​цільової моделі співробітництва в цьому напрямку.

Також представники Польщі та України обговорили зміцнення співробітництва у реалізації проєкт високошвидкісної залізниці між двома країнами.

"На додаток до залізничного сполучення на маршруті Варшава-Київ через Ягодин ми хочемо запропонувати подальше, обіцяючи великі надії, поєднавши низку великих міських центрів з обох боків. Компанія CPKCentralny Port Komunikacyjny, Центральний комунікаційний порт — проєкт зі створення неподалік Варшави нового аеропорту та супутньої інфраструктури планує побудувати лінію Люблін — Замосць – Белжець, тобто. до польсько-українського кордону", — зауважив Марцін Горал.

За його словами, такий маршрут з українського боку міг би пройти через Раву Руську до Львова та Києва.

"У перспективі також можливе його розширення на схід від Карпат до чорноморських портів України та Румунії", — додав урядовець.

Читайте також

РФ проводить ядерні навчання, Україна повертає додому військовополонених та відновлює енергетику. 246 день війни. Онлайн

На початок