Зеленський провів велику нараду щодо ситуації в енергетиці. Що обговорювали

Зеленський провів велику нараду щодо ситуації в енергетиці. Що обговорювали

Зеленський провів велику нараду щодо ситуації в енергетиці. Що обговорювали
. Володимир Зеленський, фото: ОПУ

Про це президент Володимир Зеленський повідомив за підсумками 245-го дня війни. Він вчергове закликав українців обрати схему обмеження споживання електрики, поки в загальній енергосистемі існує дефіцит.

"Провів сьогодні велику нараду щодо ситуації в енергетиці. Учасниками були урядовці, Офіс, енергетичні компанії, ДСНС. Тематика різнопланова. Це й відновлення пошкоджених об’єктів, захист генерації, забезпечення доступу людей до енергії. Окремо проаналізували стан атомної та гідрогенерації. Відповідно – ситуацію на Запорізькій атомній станції та на Каховській гідроелектростанції", — заявив Володимир Зеленський.

Читайте також: "Апокаліпсис в енергосистемі України скасовується" — голова правління Укренерго

Він додав, що російські терористи створили українським енергетикам "такі складні умови, яких ніхто у Європі ще просто не бачив, не зустрічав".

"У багатьох містах і районах України відбуваються аварійні відключення енергопостачання, доводиться обмежувати споживання енергії. Але ми всі маємо пам’ятати одне: нам потрібна перемога над Росією і в енергетичній сфері. Хоч би що робив ворог, наше завдання – ламати його плани й захищати Україну. І це не просто чиєсь завдання, це стосується не лише енергетиків чи когось іншого. Зараз потрібне свідоме споживання енергії всіма українцями. Оберіть, будь ласка, кожен свою схему обмеження споживання електрики, поки в загальній енергосистемі є дефіцит", — зазначив президент.

Що відомо

  • В Україні з 20 жовтня, запроваджуються обмеження на користування електроенергією.
  • З 10 жовтня внаслідок ударів, які завдали російські військові по території України було зруйновано 30% українських електростанцій. Це спричинило масові відключення світла.
  • Директор Центру досліджень енергетики EIR Center Олександр Харченко заявив, що близько 40% загальної інфраструктури та генеруючих потужностей енергетичної системи України серйозно пошкоджено.
  • 22 жовтня росіяни здійснили ще одну ракетну атаку на енергетичні об’єкти магістральних мереж західних регіонів України. Масштаб пошкоджень може перевищувати наслідки атаки 10-12 жовтня, повідомили в "Укренерго".
Війна. Усі останні новини
На початок