Держава планує націоналізувати Альфа-банк. У "Слузі народу" розповіли деталі

Держава планує націоналізувати Альфа-банк. У "Слузі народу" розповіли деталі

Держава планує націоналізувати Альфа-банк. У "Слузі народу" розповіли деталі
Відділення Альфа-Банку у Києві, фото: УНІАН

Держава викупить акції "Альфа-банку, що належали російському підсанкційному олігарху Михайлу Фрідману. Націоналізація буде здійснена згідно із законопроєктом №8069 про особливості виводу з ринку системно важливого банку, який був прийнятий Верховною Радою 6 жовтня.

Про це в інтерв'ю виданню "Телеграф" розповіла заступниця голови парламентського комітету з питань економічного розвитку, народна депутатка від партії "Слуга народу" Роксолана Підласа.

"Він (законопроєкт — ред.) розроблений саме під Альфа-банк і передбачає його викуп акцій з боку держави за одну гривню. Процедура така: Нацбанк формально визнає його неплатоспроможним, потім докапіталізовує, після чого відбувається націоналізація", — пояснила Підласа.

За її словами, банк не перестане працювати, адже він є достатньо стабільним. Процес ймовірно буде схожий на націоналізацію Приватбанку у 2016 році.

Щодо великої частки держави в банківському секторі України, Підласа запевнила, що така тенденція не шкодитиме економіці, адже наразі націоналізується працюючий і подекуди великий бізнес.

"Активи росіян поки що – це працюючий бізнес. Хоча до них ставлення зверхнє. Їх багато. І я не впевнена, що ми знайдемо таку велику кількість системних інвесторів, які б все це купили", — зауважила вона.

Читайте також

Правоохоронці завершили розслідування трьох епізодів щодо розкрадання коштів "ПриватБанку"

На початок