Правоохоронці завершили розслідування трьох епізодів щодо розкрадання коштів "ПриватБанку"

Правоохоронці завершили розслідування трьох епізодів щодо розкрадання коштів "ПриватБанку"

Правоохоронці завершили розслідування трьох епізодів щодо розкрадання коштів "ПриватБанку"
Ілюстративне фото: УНІАН

Національне антикорупційне бюро та Спеціалізована антикорупційна прокуратура завершили розслідування щодо трьох епізодів розкрадання коштів колишніми керівниками "ПриватБанку" на суму майже 8,5 мільярда гривень.

Про це повідомляє пресслужба НАБУ.

"НАБУ і САП завершили розслідування за підозрою топменеджменту ПАТ КБ "ПриватБанк" у розкраданні понад 8,4 мільярда гривень", — йдеться у повідомленні.

Як зазначають правоохоронці, фігурантами справи є шестеро підозрюваних. Серед них, зокрема:

 • ексголова правління"ПриватБанку" (ч. 5 ст. 191Привласнення, розтрата майна або заволодіння ним шляхом зловживання службовим становищем, вчинені в особливо великих розмірах або організованою групою, ч. 1, 2 ст. 366 Службове підробленняКК України);
 • колишній перший заступник голови правління банку (ч. 5 ст. 191Привласнення, розтрата майна або заволодіння ним шляхом зловживання службовим становищем, вчинені в особливо великих розмірах або організованою групою, ч. 3 ст. 209Легалізація (відмивання) майна, одержаного злочинним шляхом, вчинене організованою групою або в особливо великому розмірі КК України);
 • ексзаступник голови правління ПАТ КБ "ПриватБанк" (ч. 5 ст. 191Привласнення, розтрата майна або заволодіння ним шляхом зловживання службовим становищем, вчинені в особливо великих розмірах або організованою групою КК України);
 • колишня керівниця департаменту фінансового менеджменту банку (ч. 5 ст. 191Привласнення, розтрата майна або заволодіння ним шляхом зловживання службовим становищем, вчинені в особливо великих розмірах або організованою групою, ч. 3 ст. 209Легалізація (відмивання) майна, одержаного злочинним шляхом, вчинене організованою групою або в особливо великому розмірі КК України);
 • колишня керівниця департаменту підтримки міжбанківських операцій "ПриватБанку" (ч. 5 ст. 191Привласнення, розтрата майна або заволодіння ним шляхом зловживання службовим становищем, вчинені в особливо великих розмірах або організованою групою КК України);
 • керівниця департаменту операційного напрямку банку (ч. 5 ст. 191Привласнення, розтрата майна або заволодіння ним шляхом зловживання службовим становищем, вчинені в особливо великих розмірах або організованою групою; ч. 3 ст. 209Легалізація (відмивання) майна, одержаного злочинним шляхом, вчинене організованою групою або в особливо великому розмірі КК України).

6 жовтня стороні захисту фігурантів відкрили матеріали справи для ознайомлення.

"Прокурори САП визнали, що для доведення вини підозрюваних детективи наразі зібрали достатньо доказів за трьома епізодами. Всі три пов’язані з виведенням коштів із банку напередодні його націоналізації наприкінці 2016 року на підконтрольні або пов’язані з бенефіціарами банку компанії", — пояснили правоохоронці.

Читайте також: Голові НБУ Кирилу Шевченку повідомили про підозру у розкраданні коштів

При цьому в Бюро зазначають, що викриті факти корупції у "ПриватБанку" не є вичерпними — в низці епізодів НАБУ та САП продовжують розслідування. Насамперед слідство цікавиться схемою виведення понад 130 мільярдів гривень із банку, що стало однією з підстав його націоналізації.

Що відомо

 • Наприкінці 2016 року уряд ухвалив рішення про націоналізацію ПриватБанку, після чого фінустанову докапіталізували на суму в понад 155 млрд гривень.
 • Раніше Міністерство юстиції США звинуватило Ігоря Коломойського у розкраданні мільярдів доларів з ПриватБанку, які він потім "відмивав" через компанії у США та світі. Натомість сам олігарх заперечив звинувачення та зазначив, що всі інвестиції "робив з власних коштів".
 • Загалом, в українських та іноземних судах розглядається понад 240 проваджень щодо націоналізації ПриватБанку. Зокрема, у лондонському суді триває процес за позовом ПриватБанку до колишніх власників фінустанови Коломойського та Боголюбова й афілійованих до них компаній. Банк вимагає відшкодування у зв’язку зі схемами, які мають усі ознаки шахрайства і відмивання коштів та які, як вважає Банк, було реалізовано його колишніми власниками.
 • У січні 2020 року суд прийняв рішення стягнути нерухомість компанії Ігоря Коломойського вартістю понад 100 млн гривень на користь Національного банку України.
 • 29 березня 2021 року НАБУ оголосило в розшук колишнього голову правління ПриватБанку Олександра Дубілета. 28 жовтня 2021 року Вищий антикорупційний суд надав дозвіл на проведення спеціального досудового розслідування щодо Дубілета, а 22 грудня Вищий антикорупційний суд заочно арештував його.
 • 15 липня 2022-го Національне антикорупційне бюро України та Спеціалізована антикорупційна прокуратура повідомили ексголові ПриватБанку Олександру Дубілету, його першому заступнику та керівнику департаменту про підозру в розтраті 85,2 млн грн ПриватБанку.
 • 26 липня ексвласники ПриватБанку остаточно програли справу щодо оскарження націоналізації.

Читайте також

Справа "ПриватБанку" одна із найскладніших в історії України — Ситник

На початок