Кулінарія, декорування посуду, арт-терапія – майстер-класи для 25-ти дітей із родин вимушених переселенців влаштували волонтери благодійного фонду "Карітас-Житомир". Осінній табір працюватиме до кінця жовтня, розповіла Суспільному координаторка дитячих майстер-класів Ксенія Леон.
З її слів, табір відкрили на час осінніх канікул. Дітей поділили на дві вікові групи: молодші – від шести до десяти років, і старші – від одинадцяти до шістнадцяти років.
"Щодня діти приходять сюди і спілкуються між собою. Це передусім комунікація. Вони не відчувають себе самотніми. А взагалі-то ми хочемо навчити дітей чогось такого цікавого, що вони самостійно можуть робити вдома. І ми орієнтовані на такі види роботи, коли діти можуть забрати результат із собою додому і використовувати це", – каже Ксенія Леон.


Із дітьми займається психологиня фонду "Карітас-Житомир" Інна Кирильчук. "Навчаємо цих дітей подолати страх, перепрожити важкі хвилини, даємо їм позитивний імпульс, ресурс, наповнюємо їх приємним спілкуванням, цікавими творчими виробами. Вони діляться виробами, вони гуртуються, знаходять спільні інтереси один із одним".

Разом із психологинею проходила вправи з пошуку позитивних емоцій під час війни учасниця старшої групи Таїсія Даніченко.
"Про страх тут говорили, – розповідає Таїсія Даніченко. – Будемо зараз сердечка із паперу робити. Вчора із білого паперу кожний вирізав себе. Після цього розмальовували і показували одне одному, де в нас щастя".


Дев’ятирічна Стефанія Чабер із Краматорська у складі молодшої групи брала участь у кулінарному майстер-класі.
"Я допомагаю виготовляти тісто для кексів, – каже Стефанія Чабер. – Зараз перемішую яйця з цукром. Я прийшла сюди, тому що завжди хотіла кудись потрапити, де можна щось виробляти, пекти, робити якісь нові речі. Це дуже цікаво для мене. І дуже захоплює".

Окрім Стефанії, шоколадні кекси випікали ще десятеро дітей. Павлик Азаренко з Донеччини прийшов випікати солодощі разом із мамою.
"Тут спілкування, тут дітки розвиваються, – розповідає мама Павлика Олена Азаренко. – Психологи, які тут працюють з дітьми, це дуже професійна команда. Я як мама дитини ходжу сюди по середах. В цей день тут працює батьківсько-дитяча група. Ми теж тут виготовляємо різні креативні речі. І це відволікає нас від тривог і сумних думок. Сюди, в основному, такі, як я, переселенці, ходять. Так що ми також гуртуємося за спільними інтересами".

Учасник дитячого майстер-класу Іларіон Гречило розповідає, що тут він знайшов друзів, з якими можна поспілкуватися.

Микита Колесник показав паперовий блокнот, який він виготовив на заняттях в осінньому таборі. А ще, каже, їм подарували кумедні іграшки для позитиву.
"Дуже важливо тут бути. І цікаво розмовляти на теми психології", – розповідає учасник дитячого майстер-класу Кирило Бобильов.

Заняття осіннього табору відбуваються в обласній бібліотеці імені Ольжича у рамках проєкту "Реагування на надзвичайні ситуації внаслідок бойових дій в Україні в 2022 році".
Читайте також
- Безкоштовна реабілітація для дітей з інвалідністю – у Житомирі поновлює роботу центр іпотерапії.
- "УКРОПський борщ" – у Житомирі родина волонтерів готує сухі борщі для українських військових.
- Теплий одяг, консерви, пальник: житомирська мандрівниця розповіла, як прожити кілька днів без світла, тепла та газу.
- У Житомирі виділили землю під будівництво для містян, які втратили житло внаслідок обстрілів військами РФ.
Читайте головні новини Житомирщини у нашому Telegram, Instagram та Viber