"Відмовляють у розгляді в 90% випадків". Європейський суд з прав людини прийняв позов УАФ проти Росії

"Відмовляють у розгляді в 90% випадків". Європейський суд з прав людини прийняв позов УАФ проти Росії

"Відмовляють у розгляді в 90% випадків". Європейський суд з прав людини прийняв позов УАФ проти Росії
Андрій Павелко / Facebook

Унаслідок повномасшатбної російської агресії руйнувань зазнала низка футбольних об'єктів в Україні.

Європейський суд з прав людини прийняв до розгляду позов Української асоціації футболу проти Росії. Про це в соцмережах повідомив її президент Андрій Павелко.

Від початку повномасштабного російського вторгнення РФ до України в лютому армія країни-агресора завдала значних збитків українській інфраструктурі. До останньої увійшли й футбольні та спортивні об'єкти загалом.

Зокрема руйнувань зазнали футбольні стадіони в Чернігові (ім. Гагаріна) та Ірпені Київської області ("Чемпіон"). Лише станом на червень не менше 30 об'єктів спортивної інфраструктури знищили на території Донбасу.

За словами Павелка, завдані Україні збитки лягли в основу позову проти Росії до ЄСПЛ, який погодився його розглянути. Функціонер також навів статистику, згідною з якою щонайменше дев'ять з кожних 10 позовів проти Росії в ЄСПЛ брати до розгляду відмовляються.

"Європейський суд з прав людини у Страсбурзі прийняв до розгляду позов Української асоціації футболу щодо компенсації масштабних збитків, які були завдані українському футболу російськими окупантами. Це серйозний успіх нашої футбольної спільноти на шляху до покарання агресора.

Відповідно до офіційної статистики, ЄСПЛ відмовляє у розгляді позовів проти РФ у 90-95% [випадків]. Отже, робота, яку провела команда УАФ, спільно з українськими та іноземними юристами, регіональними асоціаціями та клубами була реалізована на найвищому якісному рівні. Дякую за це всім, хто допомагав нам в процесі підготовки позову. Позову, який вперше, на превеликий жаль, поєднав жахіття війни і футбол.

Паралельно з постійними обстрілами, евакуацією, активною допомогою військовим, медикам і вимушеним переселенцям представники футбольної родини збирали і систематизували необхідну інформацію, яка пізніше була професійно опрацьована і лягла в основу позову до ЄСПЛ. Військова агресія Росії триває, тому ми продовжимо оновлювати інформацію щодо завданих збитків і надсилатимемо її в ЄСПЛ", - йдеться в заяві Павелка.

Реакція спорту на війну в Україні

На початок