Росія постійно чинить тиск на українських захисників у полоні та їхні родини — ГУР

Росія постійно чинить тиск на українських захисників у полоні та їхні родини — ГУР

Ексклюзивно
Росія постійно чинить тиск на українських захисників у полоні та їхні родини — ГУР
Представник Головного управління розвідки Міністерства оборони України Андрій Юсов. Фото: Суспільне

Росія чинить постійний психологічний тиск на українських військових, які перебувають у полоні, та на їхніх рідних. Зокрема постійно розповідають, що Україна їх кинула і вони нікому не потрібні.

Речник ГУР Міноборони України Андрій Юсов в ефірі Суспільного розповів, що Росія останнім часом піднімає літаки в повітря, а потім повертає на бази, щоб відволікти сили української оборони, а також щоб тримати суспільство в напрузі.

"Це частина терористичної тактики РФ по залякуванню суспільства. В такий спосіб, вочевидь, зокрема, хочуть деморалізувати українське суспільство, але, звичайно, нічого у них з тим не вийде", — зазначив Юсов.

Речник ГУР також розповів, що 26 жовтня з полону вдалося повернути 10 українських захисників, і надалі слід чекати і на наступні обміни.

"Це черговий обмін, і на цьому ніхто не збирається зупинятися. Координаційний штаб з питань поводження з військовополоненими працює далі. Можу сказати, далі буде, і ми чекаємо на наступні обміни і на повернення наших захисників додому. Це важкий, багаторівневий процес. Окрім захисників, вдалося повернути тіло нашого оборонця, громадянина США. Це також дуже важливий результат" — додав він.

Юсов зазначив, що на українських захисників обміняли російських військових.

"У нас є, над чим працювати і надалі, і обмінний фонд поповнюється далі. Є росіяни і військовослужбовці, яких вони б хотіли бачити в першу чергу, але ми відштовхуємося від наших інтересів", — зауважив він.

Він також розповів, що з боку Росії постійно йде маніпуляція, чиниться психологічний тиск і на українських захисників, які перебувають в полоні, і на їхніх рідних.

"По останніх обмінах ми спілкуємося з людьми, які вже повернуті, це і чоловіки, і жінки. Їм постійно розповідають, що Україна вас кинула, ви нікому не потрібні та багато інших кліше російської пропаганди. А ми доводимо своєю роботою, постійно повертаємо людей, що Україна своїх не кидає на відміну від путінської Росії. Ми боремося за кожного, щоб кожен повернувся додому. Але це складний процес. Ми маємо справу з агресором, державою, яка часто нехтує міжнародним правом, Женевськими конвенціями, маніпулює та перекручує. Але процес рухається, і ми це бачимо", — підсумував він.

Що відомо

  • Україні 13 жовтня під час чергового обміну вдалося звільнити з полону 20 людей: 14 з них — військові ЗСУ, 4 — бійці тероборони, один нацгвардієць та один військовослужбовець ВМС. Деякі з них були в колонії в Оленівці.
  • 21 вересня Україна повернула з російського полону захисників Маріуполя, зокрема військових "Азову", повідомили Суспільному у полку. Обмін відбувся у Чернігівській області, повідомляють кореспонденти Суспільного. Водночас частина звільнених військових зараз в Анкарі, Туреччина.
  • Загалом з російського полону звільнили 215 українських військових. З них 108 — бійці "Азову". Також звільнили 10 іноземців, які воювали на боці ЗСУ, серед яких громадяни США, Британії, Марокко, Швеції, Хорватії — вони повертаються за посередництва Саудівської Аравії.
  • В обмін на 200 українських захисників Україна передала Віктора Медведчука.
На початок