Сенат Польщі визнав терористичним режим РФ

Сенат Польщі визнав терористичним режим РФ

Важливо
Сенат Польщі визнав терористичним режим РФ
. Фото: Kancelaria Senatu

Сенат Польщі у середу, 26 жовтня, ухвалив резолюцію про визнання терористичним режиму Російської Федерації. Про це повідомляється на сайті Сенату. Резолюцію ухвалили 85 голосами.

У резолюції про визнання влади РФ терористичним режимом сенатори "рішуче засудили російську агресію та закликали всі країни, які підтримують мир, демократію та права людини, визнати владу РФ як терористичний режим".

Сенатори також наголосили, що 24 лютого 2022 року збройні сили Російської Федерації "розв'язали жорстоку війну з Україною, бажаючи стерти цю суверенну країну з карти та знищити її націю".

Сенатори відзначили, що “героїчний захист незалежності громадянами України викликав захоплення всього вільного світу. Україна сьогодні є найважливішим місцем, яке захищає демократію та свободу”.

У резолюції сенатори написали, що російські загарбники тероризують жителів українських міст, бомбардуючи мирні об'єкти.

“Бандити в російській формі катують і вбивають військовополонених і мирних жителів на окупованих територіях. Вони викрадають українських дітей, щоб виростити їх режимними яничарами. Депортують, розселяють і відправляють громадян України на далеку периферію Росії”, — йдеться в резолюції.

Усі ці акти державного тероризму у Польщі добре знають із підручників історії, зазначили сенатори. За їхніми словами, європейці вірили, що їм більше ніколи не загрожуватиме геноцид і воєнні злочини. Тим часом Володимир Путін і його апарат насильства повернулися до жорстоких практик сталінського та нацистського режимів.

“Саме тому Росія повинна бути переможена і позбавлена ​​можливості загрожувати своїм сусідам”, – закликали сенатори в резолюції.

Польські сенатори віддають належне всім інституціям та організаціям, які взялися за розслідування та документування злочинів, скоєних проти українського суспільства. Вони закликають міжнародну спільноту надати повну підтримку Міжнародному кримінальному суду, який розслідує винних у цих злочинах.

“У резолюції Сенат хотів би подякувати всім громадянам Польщі, уряду та місцевій адміністрації, неурядовим організаціям і підприємцям за величезну допомогу, надану з 24 лютого українцям, які рятувалися від російських бомб, переважно жінкам і дітям”, — зазначається на сайті Сенату.

Що відомо

  • Парламентська асамблея Ради Європи 13 жовтня ухвалила резолюцію про визнання російського режиму терористичним.
  • Парламент Естонії 18 жовтня підтримав резолюцію про визнання Росії державою-спонсором тероризму, а також засудив спробу РФ анексувати окуповані українські території.
  • У серпні Сейм Латвії визнав Росію державою — спонсором тероризму. Він також офіційно закликав країни ЄС обмежити видачу віз громадянам РФ та Білорусії.
  • 10 травня сейм Литви одноголосно визнав Росію терористичною державою. В документі наголосили, що кремлівський режим прагне знищити українську націю і такі дії мають бути визнані геноцидом.
  • 28 травня президент Володимир Зеленський заявив, що Росія має бути визнана державою — спонсором тероризму з огляду на розв’язану нею агресивну війну проти України.

Читайте також

Обстріл Дніпра, "Армія відновлення", росіяни розграбовують Херсон. 245 день війни. Онлайн

На початок