На Хмельниччині переселенці за ваучери "купують" гуманітарку

На Хмельниччині переселенці за ваучери "купують" гуманітарку

На Хмельниччині переселенці за ваучери "купують" гуманітарку
Фото: Суспільне Хмельницький

Перша в Україні філія соціальних працівників Європи, перший Центр соціальної підтримки й соціальний магазин, який працює за ваучерною системою для внутрішньопереміщених осіб відкрили у Кам’янці-Подільському районі.

Про це Суспільному розповів голова районної ради Кам'янця-Подільського Михайло Сімашкевич.

За його словами відкриття відбулось завдяки співпраці з Міжнародною федерацією соціальних працівників.

Ірина Сініцька перший покупець соціального магазину для внутрішньо переміщених осіб, який працює на ваучерній системі та відкрився у Кам’янці-Подільському. Жінка каже, з родиною переїхала до Кам’янця з Миколаєва.

"Ми приїхали зі старенькою бабусею, її 87 років, з маленькою дитинкою, внучкою, з зятем та дочкою. Ми з чоловіком зараз працюємо в складі соціальної допомоги. Нам дали ваучер за те, що ми займаємося волонтерською працею, тому я і вибрала собі речі необхідні для дому. Я на цей ваучер можу вибрати саме те, що мені треба, для моєї родини", – розповіла Ірина.

Магазин соціальної допомоги внутрішньо переміщеним особам, каже його керівник, Антоніна Марченко, буде надавати допомогу не всім переселенцям, а тим хто займається волонтерством та працює.

"Ці люди будуть в Центрі соціальної допомоги отримувати ваучери з певною кількістю балів, і потім приходити в цей магазин, і вже самі за своїм бажанням отримувати на кількість балів товар. Товар завезла міжнародна місія соціальних працівників, товару завезено на п'ять тисяч євро", – говорить керівниця магазину соціальної допомоги.

Перший соціальний магазин за ваучерною системою був відкритий за кошт Міжнародної федерації соціальних працівників. Її генеральний секретар Рорі Труел каже, що відкриття магазину, це лише початок залучення вимушених переселенців до співпраці.

"Головна думка цього соціального магазину, цього соціального пункту – з’єднати людей, щоб вони співпрацювати між собою, знали один одного. Ми робимо акцент не тільки аби ці особи отримали деяку гуманітарну допомогу, а ще, щоб вони робили щось корисне, щоб здобули її завдяки праці", – сказав генеральний секретар міжнародної федерації соціальних працівників.

Це пілотний проєкт співпраці з Міжнародною асоціацією соціальних працівників Європи, каже голова Кам’янець-Подільської районної ради Михайло Сімашкевич: "Ми хочемо його розвинути на всю область перша за все. Чим він корисний? Ми не шукаємо коштів. Асоціація сама находить донаторів, які фінансують проєкти, які необхідні для соціального захисту. Перш за все вони звертають увагу зараз на переселенців, підтримку переселенців. Також вони обрали чотири пілотні проєкти для будинків, де тимчасово будуть проживати наші переселенці, ця програма буде розрахована на 18 місяців".

У перший день роботи соціального магазину тут закупилися за допомогою ваучерів дев’ять внутрішньо переміщених осіб.

Читайте також

Слідкуйте за новинами Суспільного Хмельницький у Telegram, Viber, YouTube та Instagram.

На початок