Київщина шукає інвесторів для будівництва двох сміттєпереробних заводів

Київщина шукає інвесторів для будівництва двох сміттєпереробних заводів

Київщина шукає інвесторів для будівництва двох сміттєпереробних заводів
Сміттєпереробна лінія. Фото ілюстративне: Київська обласна військова адміністрація

У Київській області триває реалізація проєкту щодо будівництва двох сміттєпереробних заводів. Нині тривають перемовини з європейськими інвесторами. На заводах харчові відходи планують переробляти на біогаз. Розташовуватимуться потужності на території Бориспільської та Фастівської громад, поза межами населених пунктів.

Як повідомили у Київській обласній військовій адміністрації, створення сміттєпереробних заводів покриє потреби одразу трьох громад — Бориспільської, Броварської та Фастівської.

Цей перший великий інвестиційний проект, що реалізується в межах реформи управління відходами в Україні.

Унікальність заводів полягає у використанні одразу кількох технологій обробки. Йдеться про переробку органічних (харчових відходів) з подальшим виробництвом біометану та глибоке сортування вторинних відходів для подальношо використання — металобрухту, скла та пластику. Загалом два комплекси зможуть переробляти 470 тис. тонн відходів на рік. Термін будівництва становитиме близько півтора року.

Більшість обладнання на майбутніх заводах буде українського виробництва, решта — європейського. Для будівництва на території Бориспільської громади вже визначили земельну ділянку розміром у 25 га. Фастівська громада працює над оформленням необхідної документації задля вирішення земельних питань. Усі потужності будуть розташовані поза межами населених пунктів, на землях, власниками яких є міські ради.

До кінця листопада цього року планують завершити перемовини з кількома європейськими інвесторами щодо залучення кредитних коштів та приватних інвестицій для реалізації проекту. Наступним кроком буде вибір проєктувальників і підрядників за тендерними процедурами.

Що відомо

  • У вересні цього року Міністр захисту довкілля та природних ресурсів України Руслан Стрілець, голова Київської ОВА Олексій Кулеба, очільники Бориспільської, Фастівської та Броварської громад підписали Меморандум про співпрацю та партнерство. Це стало початком для реалізації проекту щодо будівництва сучасних заводів із комплексної переробки відходів.
  • У червні Верховна рада ухвалила законопроєкт №2207-1-д "Про управління відходами". Міністр захисту довкілля зазначав, що Україна відстала від Європи у питанні захисту довкілля на 20-30 років. Адже у нас не має контролю над відходами, а понад 90% їх захоронюється в землю.
  • Новий закон дозволить закрити старі сміттєзвалища, а ті, що залишаться, привести до європейських норм. Також впровадити розширену відповідальність виробника, коли він буде зобов’язаний забезпечити повну утилізацію упаковки, яку випустив на ринок разом із товарами.

Читайте також

Прокуратура повернула у державну власність гуртожитки НАУ вартістю 100 млн гривень

На початок