Суддю окружного адмінсуду Києва підозрюють у недекларуванні доходів — НАБУ

Суддю окружного адмінсуду Києва підозрюють у недекларуванні доходів — НАБУ

Суддю окружного адмінсуду Києва підозрюють у недекларуванні доходів — НАБУ
Національне антикорупційне бюро України. Фото: НАБУ

25 жовтня Національне антикорупційне бюро та Спеціальна антикорупційна прокуратура повідомили судді Київського окружного адміністративного суду про підозру в умисному неподанні е-декларації за 2020 рік. Про це повідомляється на сайті НАБУ.

"За даними слідства, служителька Феміди не подала декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, за 2020 рік. Обґрунтувала вона це нібито релігійними переконаннями", — йдеться у повідомленні.

Але, за словами детективів Національного антикорупційного бюро, суддя зобов‘язана була подати декларацію в порядку, визначеному Законом України "Про запобігання корупції". Натомість вона скерувала декларацію до Національного агентства з питань запобігання корупції у письмовому вигляді.

В антикорупційній прокуратурі зазначили, що наразі зібрано достатньо доказів, які свідчать про умисне неподання суддею декларації. Дії підозрюваної кваліфікували за ст. 366-3Неподання суб'єктом декларування декларації особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування Кримінального кодексу України. Їй загрожує позбавлення волі строком на один рік з позбавленням права обіймати певні посади чи займатися певною діяльністю на строк до трьох років.

Що відомо

  • Під час дії воєнного стану не обов’язково подавати декларації будь-якого виду. Натомість після закінчення війни в посадовців є ще 3 місяці на подання декларації без порушення вимог строку. Водночас попри війну НАЗК дає можливість подавати декларації. А також перевірити на помилки відомості, зазначені у минулорічних документах

Читайте також

У поліції радять пішоходам в темну пору доби носити речі, що відбивають світло

Обстріл Дніпра, "Армія відновлення", росіяни розграбовують Херсон. 245 день війни. Онлайн

На початок