12 дитсадків Івано-Франківська відремонтують за програмою NEFCO

12 дитсадків Івано-Франківська відремонтують за програмою NEFCO

12 дитсадків Івано-Франківська відремонтують за програмою NEFCO
Суспільне Карпати

12 дитячих садків Івано-Франківська відремонтують цьогоріч за програмою міжнародної Північної екологічної фінансової корпорації NEFCO. Зокрема, утеплять фасади закладів, встановлять теплопункти, поміняють вікна, двері, систему опалення.

Директор Департаменту освіти та науки Івано-Франківської міської ради Ігор Максимчук розповів, що такі ренти передбачені до 2023-го року.

Франківка Євгенія Біла водить вже третю свою дитину в дитячий садок № 1 "Калинонька" і цього року поведе четверту: "Ми дуже задоволені тим, що нарешті садочок утеплюють, тому що це -здоров’я наших дітей. Коли холодно, в міжопалювальний сезон, восени і наприкінці опалювального сезону навесні досить таки неприємно, сиро в приміщеннях. Утеплення - це великий плюс для наших дітей. Буде тепло, затишно, комфортно.

Директор дитячого садка "Калинонька" Тарас Голей каже, що для утеплення та інших робіт його заклад обрали спеціалісти представництва NEFCO в Україні, попередньо провівши експертну оцінку.

12 дитсадків Івано-Франківська відремонтують за програмою NEFCO
12 дитсадків Івано-Франківська відремонтують за програмою NEFCO. Суспільне Карпати

"Роботи з утеплення почалися зовсім недавно. Впродовж 20-ти робочих днів здійснено дуже багато робіт. І я думаю, що найближчим часом так продовжуватиметься, зокрема, на літо запланована повна заміна опалення і встановлення нового теплопункту, так що ми зможемо самі контролювати температуру в приміщеннях закладу впродовж опалювального сезону", - розповідає Тарас Голей.

Директорка дитячого садка “Малятко” Ірина Мушак говорить, що на ремонтні роботи в дошкільному закладі чекали 3 роки: "Роботи по програмі NEFCO власне й були заплановані на березень-травень. Зрештою, воно так і йде, як планувалося - облаштування теплопункту, який знаходиться на території закладу. З 12-го травня поміняємо труби у садочку і аж тоді утеплюватимемо фасад".

Директор Департаменту освіти та науки Івано-Франківської міської ради Ігор Максимчук каже, що ремонтні роботи в дошкільних закладах повинні завершити до початку нового навчального року.

"Надзвичайно великий обсяг робіт. Якщо ми його зреалізуємо, а ми обов’язково його зреалізуємо до початку навчального року, то діти будуть навчатися в нових сучасних умовах. На сьогодні ремонтами охоплено 12 закладів дошкільної освіти та завершуються ремонтні роботи у трьох ліцеях - № 13, № 20, № 22", - розповів Ігор Максимчук.

За його словами, перші ремонтні роботи по програмі NEFCO відбувалися в 2018 році. Тоді вдалося відремонтувати 9 дитячих садків.

Автор: Олександр Букатюк

На початок