Керівництво РФ стурбоване диверсіями на залізниці — Міноборони Британії

Керівництво РФ стурбоване диверсіями на залізниці — Міноборони Британії

Керівництво РФ стурбоване диверсіями на залізниці — Міноборони Британії
Ілюстративне фото: Unsplash

Військово-політичне керівництво Росії занепокоєне диверсіями на залізниці, які влаштовують "рейкові партизани", зокрема, низкою інцидентів із пошкодженням залізничного полотна, які стались протягом останніх місяців.

Про це повідомляє Міністерство оборони Великої Британії із посиланням на дані розвідки.

Як зазначають у відомстві, 24 жовтня 2022 року губернатор Бєлгородської області Росії заявив, що вибуховий пристрій пошкодив залізницю біля селища Новозибково, приблизно за 15 кілометрів від російсько-білоруського кордону. Ця лінія є основним залізничним сполученням між Росією та південною Білорусією.

"Відповідальність за інцидент взяла на себе російська антивоєнна група "Зупини вагони". Це принаймні шостий інцидент диверсії на інфраструктурі російської залізниці, про який група заявила з червня", — йдеться у повідомленні.

У британському Міноборони пояснюють, що це — частина ширшої тенденції дисидентських нападів на залізниці як у Росії, так і в Білорусі. При цьому російська влада раніше обмежувала присутність групи "Зупини вагони" в Інтернеті.

"Російські військові в першу чергу покладаються на залізничний транспорт для розгортання сил в Україні, але з мережею, яка простягається на понад 33 000 кілометрів, здебільшого через ізольовані території, систему надзвичайно складно захистити від фізичних загроз", — наголошують розвідники.

Відтак у міністерстві вважають, що занепокоєність російського керівництва буде дедалі зростати на тлі того, що зусиль та рішучості навіть невеликої групи громадян достатньо, щоб влаштовувати фізичні диверсії.

Що відомо

  • В Білорусі діють партизани, які хочуть не допустити вторгнення білоруських військ в Україну. Про це у Twitter повідомив один із лідерів молодіжного Народного фронту Білорусі, соратник Світлани Тихановської Франак Вячорка.
  • 6 квітня силовики режиму Лукашенка затримали трьох білорусів 27 та 28 років, причетних до знищення двох релейних шаф сигнальної установки під Осиповичами, що забезпечує рух залізничних поїздів.
  • 28 червня стало відомо, що трьом жителям Гомельської області Білорусі загрожує смертна кара за підпал релейної шафи на залізниці.

Читайте також

Обстріл Дніпра, "Армія відновлення", росіяни розграбовують Херсон. 245 день війни. Онлайн

На початок