У Білорусі трьом "рейковим партизанам" загрожує смертний вирок

У Білорусі трьом "рейковим партизанам" загрожує смертний вирок

У Білорусі трьом "рейковим партизанам" загрожує смертний вирок
. Фото ілюстративне, УНІАН

У Білорусі трьом жителям Гомельської області загрожує смертна кара за підпал релейної шафи на залізниці. Слідчий комітет Білорусі повідомив про завершення розслідування першої справи про "рейкових партизанів".

Білоруська влада оцінила збитки, заподіяні діями обвинувачених, на суму понад 55 тис. білоруських рублів (близько 16,2 тис. доларів).

Наразі чоловіки перебувають під вартою, їхнє майно заарештовано. Їм висунули звинувачення за чотирма статтями: державна зрада, екстремізм, тероризм, навмисне унеможливлення шляхів сполучення.

"Рейковим партизанам" загрожує страта.

Слід зазначити, що у повідомленні СК у Telegram обвинувачених називають "зрадниками батьківщини", хоча суд ще навіть не розпочинався.

За даними правозахисного центру "Вясна", йдеться про "світлогірських партизанів" Дмитра Равіча, Дениса Дікуна та Олега Молчанова. Обвинуваченим 29, 33 та 51 рік.

У Білорусі трьом "рейковим партизанам" загрожує смертний вирок
У Білорусі трьом "рейковим партизанам" загрожує смертний вирок. Денис Дікун, Олег Молчанов та Дмитро Равіч. Фото: "Вясна"

Як пише видання "Наша Ніва", СК також стверджує, що чоловікам загрожує смертна кара, хоча на момент затримання поправки до закону ще не було ухвалено.

Хто такі білоруські "рейкові партизани"

Білоруські "рейкові партизани" намагаються чинити опір російській агресії проти України, здійснюючи диверсії на об'єктах залізничної інфраструктури.

Що відомо

  • В Білорусі діють партизани, які хочуть не допустити вторгнення білоруських військ в Україну. Про це у Twitter повідомив один із лідерів молодіжного Народного фронту Білорусі, соратник Світлани Тихановської Франак Вячорка.
  • 6 квітня силовики режиму Лукашенка затримали трьох білорусів 27 та 28 років, причетних до знищення двох релейних шаф сигнальної установки під Осиповичами, що забезпечує рух залізничних поїздів.
  • 20 березня голова правління "Укрзалізниці" Олександр Камишін повідомив, що залізничне сполучення з Білоруссю більше не працює, але не надав жодних подробиць.

Читайте також

Вторгнення Росії в Україну, день 126. Текстовий онлайн

Підписуйтесь на розсилку Суспільного – головні новини та тексти тижня в одному листі.

Читайте нас у Telegram: головні новини України та світу

На початок