У Полтаві запрацював новий українсько-німецький проєкт "Шелтер Україна". Діє він для людей, що постраждали від війни. Для них організовують, зокрема, консультації психолога, юриста, курси з української та англійської мови, робототехніки тощо. Про це Суспільному розповіла координаторка проєкту Юлія Городчаніна. Діятиме ініціатива найближчі три місяці.
Художниця Роксолана Дудка проводить майстер-класи для внутрішньо переміщених людей, які живуть у Полтаві.Працюють учасники з дерев’яними різьбленими формами – вибійками, які створив полтавський майстер Володимир Маркар’ян.

"Зараз така ситуація – багато людей приїхало сюди з пустими руками, без нічого. І чудовий варіант трошечки звеселити, провести час в компанії, познайомитися і задекорувати свій одяг. Це традиційна орнаментика, це наші знаки, це дерево життя і, звісно, символи патріотичні", — каже художниця Роксолана Дудка.
Організували майстер-клас у рамках нового українсько-німецького проєкту "Шелтер Україна". Він у Полтаві працює, зокрема, для людей, що постраждали від війни, каже координаторка Юлія Городчаніна.
"Проєкт шелтеру – це мається на увазі простір взаємодії, допомоги, інтеграції. Тобто тут будуть різноманітні консультації. Консультації юриста, психолога, дитячого лікаря. І різні розвиткові, освітні заходи. Це наприклад, українська мова, англійська, це курс робототехніки для дітей, курс жіночої самооборони. Найрізноманітніші майстер класи", — розповідає координаторка проєкту "Шелтер Україна" Юлія Городчаніна.

За словами Юлії Городчаніної, всі активності для учасників будуть проводити безплатно, фінансують їх за гроші іноземних партнерів.
—Роксолана Дудка.
"Проводять багато цікавих заходів. Ось і сьогодні майстер-клас. Мені дуже подобається, подивіться, який гарний лев вийшов. Мені дуже сподобалось, я думаю, що спробую ще один малюнок", — каже харків'янка Тетяна Жиленкова.

"Я давно хотіла потрапити на арт-терапію, щось зробити своїми руками. Погратися з фарбами, з кольорами, спробувати щось нове. Такого я ще не пробувала. Ця організація запрошує жінок, бо війна війною, а мистецтво має бути", — пояснює харків'янка Вікторія Сліпченко.
За словами координаторки Юлії Городчаніної, Полтавщина – одна з шести регіонів, де запроваджують ініціативу, вона буде діяти упродовж трьох місяців.