Як у Хмельницькому працює критична інфраструктура без електроенергії

Як у Хмельницькому працює критична інфраструктура без електроенергії

Як у Хмельницькому працює критична інфраструктура без електроенергії
Фото: Суспільне Хмельницький

60% споживачів електроенергії Хмельницької міської територіальної громади сьогодні були без електропостачання. Причина – аварійне вимкнення.

Про це Суспільному розповів Хмельницький міський голова Олександр Симчишин.

За його словами, зникла напруга з високовольтної лінії, яка йде з іншої області.

Як працювала без електроенергії критична інфраструктура – дізнавалось Суспільне Хмельницький.

Жителька Хмельницького району Ніна Дудар привезла сьогодні в травмпункт чоловіка, який зламав ногу: "Приїхали, нам тут одразу надали першу медичну допомогу, зробили рентген. Зараз ми чекаємо на гіпс ще. Світло є. Черги великої не було.

В міському травмпункті відвідувачів приймають цілодобово, попри перебої з електроенергією, розповідає завідувач Руслан Колєсніков: "Якщо не стає світла, перебої можуть бути з рентген-апаратом. А так все працює – зашиваємо, дивимось, обстежуємо".

В штатному режимі працюють і відділення Хмельницької міської лікарні, які потребують цілодобового та посиленого споживання електроенергії, розповідає медичний директор Володимир Мойсюк: "Це забезпечують дизель-генератори, які вмикаються одразу після вимкнення світла, чи то є аварійне зникнення, чи то є планове – немає різниці. Одразу вмикаються дизель-генератори, які забезпечують основні критичні вузли нашої лікарні. Це реанімація, відділення реанімаційних блоків – кардіологічне, неврологічне, нейрохірургічне, плюс всі операційні блоки другого корпусу і всіх суміжних відділень".

Лікарня забезпечена стратегічним запасом палива, на якому працюють дизель- генератори, а також розробляє альтернативний план подачі тепла на випадок зникнення газопостачання, говорить медичний директор.

Не дивлячись на перебої з електропостачанням 24 тролейбуси сьогодні вийшли на маршрути у віддалені мікрорайони Хмельницького, розповідає директор комунального підприємства "Електротранс" Сергій Бобух: "Поки їх достатньо, але ми все робимо для того, щоб замінити тролейбуси автобусами. Сьогодні максимальна кількість автобусів залучена – 18 автобусів курсує містом, щоб закрити всі маршрути, в тому числі Південно-Західного мікрорайону, де повністю відсутня напруга".

Читайте також

Слідкуйте за новинами Суспільного Хмельницький у Telegram, Viber, YouTube та Instagram.

На початок