У Мінреінтеграції закликали українців, які перебувають за кордоном, поки не повертатись в Україну

У Мінреінтеграції закликали українців, які перебувають за кордоном, поки не повертатись в Україну

У Мінреінтеграції закликали українців, які перебувають за кордоном, поки не повертатись в Україну
Ірина Верещук, березень 2022 року. Фото: УНІАН

Через можливі обстріли Росією критичної інфраструктури, які можуть залишити українців без тепла взимку — співвітчизникам, які зараз знаходяться за кордоном, не варто повертатися додому до весни.

Про це повідомила міністерка реінтеграції тимчасово окупованих територій Ірини Верещук під час загальнонаціонального телемарафону.

"Буду просити не повертатися, нам треба пережити зиму. На жаль, мережі не витримають, ви бачите, що робить Росія... Не треба цього робити. Якщо є можливість — залишитися, поки що перезимувати за кордоном", — сказала Верещук.

Дивіться також: Верещук про допомогу звільненим громадам та людям, що пережили окупацію

Вона зазначила, що Росія програючи у війні на полі бою, перейшла до боротьби з цивільним населенням.

"Ви бачите: Росія перейшла до терору цивільного населення, вона не може воювати з армією, вона програє на полі бою", — сказала вона.

Верещук додала, що вона б хотіла разом з усіма, вже цієї весни відбудовувати Харківську, Херсонську області та всі інші міста і села України.

Що відомо

  • Починаючи з ранку 10 жовтня Росія почала масовано атакувати критичні об'єкти інфраструктури та цивільне населення. Унаслідок ракетних ударів 10 жовтня були пошкоджені понад 40 житлових будинків у Києві. Зафіксовані влучання в кілька закладів культури та освіти, зокрема Будинок учителя, музеї Ханенків і Шевченка, корпуси й бібліотеку КНУ Шевченка, Київську картинну галерею, Природничий музей і музей Києва, музеї-квартири Тичини й Бажана, Національну філармонію й "Український дім".
  • З 10 жовтня внаслідок ударів, які завдали російські військові по території України було зруйновано 30% українських електростанцій. Це спричинило масові відключення світла.
  • 22 жовтня росіяни здійснили ще одну ракетну атаку на енергетичні об’єкти магістральних мереж західних регіонів України. Масштаб пошкоджень співставний або може перевищувати наслідки атаки 10-12 жовтня, повідомили в Укренерго.
  • Директор Центру досліджень енергетики EIR Center Олександр Харченко заявив, що близько 40% загальної інфраструктури та генеруючих потужностей енергетичної системи України серйозно пошкоджено.

Читайте також

Журналісти виявили мережу навідників російських ракет по цивільній інфраструктурі України

Червоний корпус, музеї, "Український дім": будівлі яких культурних інституцій пошкодили російські ракети. Фоторепортаж

У Києві порахували збитки для природи від ракетного удару по ТЕЦ

Президент Німеччини в Києві, ЗСУ просунулись на Донбасі, Ріші Сунак — прем`єр Британії. 244 день війни. Онлайн

На початок