Уряд призначив нових очільників Держаудитслужби та податкової

Уряд призначив нових очільників Держаудитслужби та податкової

Уряд призначив нових очільників Держаудитслужби та податкової

Кабінет міністрів призначив новим очільником Державної податкової служби Олексія Любченка, а новим головою Державної аудиторської служби Геннадія Пліса.

Відповідні рішення були ухвалені на позачерговому засіданні в середу, 29 квітня. Зазначено, що конкурс на посаду очільника ДПС було проведено за один день.

24 квітня на позачерговому засіданні Кабмін звільнив попереднього голову Державної податкової служби України Сергія Верланова та його заступника Дмитра Венцковського, а також голову Державної митної служби Максима Нефьодова разом із його заступниками.

Раніше того ж дня Верховна Рада проголосувала за створення тимчасової слідчої комісії (ТСК) щодо зловживань з коштами державного бюджету.

Приводом для створення ТСК, як ідеться у пояснювальній записці до документу, стала оприлюднена у ЗМІ інформація ексміністра фінансів Ігоря Уманського щодо корупційних дій посадовців, зокрема Державної фіскальної служби, Державної податкової служби та Державної митної служби, які призвели до недоотримання доходів бюджету в особливо великих розмірах.

26 квітня Кабмін оголосив конкурс на нового голову ДПС з дедлайном подачі документів в один день. Того ж дня Кабмін дозволив призначити голову та заступника голови ДПС без конкурсу через укладення контракту. Наразі новий очільник був обраний за результатами співбесіди.

Що відомо

  • Олексій Любченко працював у податковій сфері з 1999 року. Спочатку на посаді заступника голови податкової адміністрації в Кіровоградській області, а згодом у 2009 став заступником голови Державної податкової адміністрації. У 2015 році Любченко претендував на пост глави Госфіскальной служби і цього ж року став першим віцепрезидентом в ПАТ "Украгрохімхолдинг".
  • Геннадій Пліс працював заступником міністра фінансів в уряді Олексія Гончарука. Із січня 2016 по грудень 2017 року обіймав посаду першого заступника голови КМДА.
На початок