Михайло Романчук не змагатиметься на чемпіонаті світу-2022 на короткій воді: у чому причина

Михайло Романчук не змагатиметься на чемпіонаті світу-2022 на короткій воді: у чому причина

Ексклюзивно
Михайло Романчук не змагатиметься на чемпіонаті світу-2022 на короткій воді: у чому причина
AP

Ексклюзивний коментар Михайла Романчука для Суспільне Спорт.

Збірна України з плавання розпочала новий сезон виступом на етапі Кубка світу в німецькому Берліні. У змаганнях на короткій воді брав участь також лідерів збірної, дворазовий олімпійський призер Михайло Романчук: він змагався на дистанціях 400 та 1500 м вільним стилем, а також 400 м комплексним плаванням.

Читайте також: Михайло Романчук завоював "срібло" на першому етапі Кубка світу-2022 з плавання

На "коронній" дистанції 1500 метрів 26-річний Михайло фінішував другим та завоював "срібло". В ексклюзивному коментарі Суспільне Спорт після старту він сказав, що задоволений і часом, і результатом. А також окреслив план найближчих стартів, в якому не буде чемпіонату світу на короткій воді.

  • Про виступ на етапі Кубка світу та старт нового сезону

"Стартом на Кубку світу в Берліні я задоволений, як і показаними результатами. Адже це буквально три тижні, як я повернувся до тренувань у воді. Ми все ж таки з тренером вирішили зробити більшу відпустку, бо сезон був дуже важкий: переїзди, проблеми з документами, які потрібно було вирішувати. Ця відпустка затягнулась на п’ять тижнів, протягом яких я був без басейну. Я вважаю, що для трьох тижнів тренувань, це гарний початок сезону. Працюємо далі з новими силами і емоціями підходимо у новий сезон".

  • Про час на 1500 метрів

"Перед Кубком світу ми говорили з тренером і він сказав, що на дистанції 1500 метрів розраховує на час від 14 хвилин 35 секунд до 14:40. Але я показав 14:26 і це мій найкращий результат в такому періоді – без підготовки та голінняПеред стартами плавці повністю голять своє тіло.. Тому звичайно, я задоволений цим результатом".

  • Про підготовку в період обстрілів України та психологічний вплив цього

"Звичайно, це впливає на підготовку. Я пам’ятаю, що в один з днів вийшов з тренування і зайшов у телеграм-канали читати, що там. І просто в усіх писали, що масова атака на українські енергетичні системи. Я не міг дописатися ні до мами з татом, ні до дружини, ні до батьків дружини. Було дуже тяжко і дуже нервував. Ситуація ця надзвичайно важка. Я спілкувався з українцями, які приїхали в Німеччину, вони також сказали, що дуже важко і страшно це все.

Я звичайно всього цього не відчуваю, але відчуваю все те, що доводиться пережити моїм рідним. Також хвилююся за всіх і за всю нашу країну та нашу армію, яка захищає нас і дає можливість всім спортсменам представляти Україну на міжнародному рівні. Ми можемо показувати те, на що ми здатні. Усі ми захищаємо країну на своїх фронтах. Хочу сказати усім українцям, що маємо робити все можливе для нашої спільної перемоги".

  • Про найближчі плани на старті
"Цьогоріч ми вирішили пропускати чемпіонат світу на короткій воді, який у грудні відбудеться в Австралії. По-перше, я мав довгий відпочинок, і ми вирішили повільніше виходити на ті об’єми та ті тренування і зробити більший об’єм роботи. По-друге, це дуже далеко. Потрібні дуже великі кошти, а вони зараз необхідні Україні для інших справ. Тим паче, що чемпіонати світу ще будуть, а перемога нам потрібна якомога швидше.

Зараз через кілька днів ще буде фінал чемпіонату світу OceanMan в Греції, куди мене запросили. Там я попливу дистанцію в 10 кілометрів. Потім перед Новим Роком будуть ще одні змагання в Магдебурзі в Німеччині. З великих змагань у цьому сезоні буде лише чемпіонат світу в японській ФукуоціВідбудеться в липні 2023 року., до якого ми вже конкретно будемо готуватися".

Що відомо

  • 26-річний Михайло Романчук – дворазовий призер Олімпійських ігор-2020 з плавання в басейні: "срібло" – 1500 м, вільний стиль; "бронза" – 800 м, вільний стиль.
  • На рахунку Романчука – чотири медалі чемпіонатів світу (басейн 50 м): два "срібла" на 1500 м вільним стилем (2017, 2019), "бронза" на 800 м вільним стилем (2022), а також "бронза" на відкритій воді (2022).
  • Також Михайло – чемпіон світу-2018 на короткій воді (1500 м, вільний стиль), п'ятиразовий чемпіон Європи на довгій воді (2018-2022) та чемпіон Європи-2017 на короткій воді (1500 м, вільний стиль).
На початок