Майже 40 тисяч: у МВС назвали кількість проваджень щодо воєнних злочинів РФ

Майже 40 тисяч: у МВС назвали кількість проваджень щодо воєнних злочинів РФ

Майже 40 тисяч: у МВС назвали кількість проваджень щодо воєнних злочинів РФ
. Місце масового поховання людей в Ізюмі, 23 вересня 2022. Фото: Олег Синєгубов

Станом на кінець жовтня Національна поліція відкрила більш як 39 тисяч кримінальних проваджень, пов’язаних зі злочинами російських військових та колаборантів на українській території.

Про це в ефірі телемарафону на Суспільному заявив перший заступник міністра внутрішніх справ України Євген Єнін.

"Від початку вторгнення слідчими Нацполу розпочато 39 409 кримінальних проваджень за фактами вчинення на території України злочинів військовослужбовцями РФ або їхніми посібниками. А щодо співпраці населення або громадян України з країною-агресором ми розпочали вже 1772 провадження, у яких 324 особам вже повідомлено про підозру, а до суду вже скеровано 180 кримінальних проваджень", — зазначив посадовець.

За його словами, мешканці звільнених українських територій постійно звертаються до правоохоронців, щоб повідомити про злочини росіян.

"Я бачив цілі черги громадян України на деокупованих територіях, які звертаються до органів Нацполіції з інформацією про вчинені злочини. Цей живий ланцюг — ми бачимо щире бажання наших співвітчизників допомагати поліції, розповідати, як поводили себе окупанти, міська адміністрація, співробітники правоохоронних чи контролюючих органів", — зауважив Єнін.

Він додав, що поліція є зазвичай першою структурою, яка заходить на деокуповані території.

"Саме поліція дбає про закон і правопорядок. В Донецькій області, наприклад, на звільнених територіях поліція забезпечує стабілізаційні заходи та відновлення правопорядку у 43 населених пунктах, які було деокуповано", — зазначив посадовець.

Євген Єнін пояснив, що загалом на цій території мешкає понад 5000 громадян.

"Деокупована площа складає понад півтори тисячі кілометрів. Проводиться робота з населенням. Ми розпочали з обходів кожного помешкання, квартири, будинку. Проводимо дуже кропітку роботу по збору доказів воєнних злочинів, які вчинялися російськими агресорами та їхніми колаборантами", — зауважив заступник міністра.

На Донеччині правоохоронці викрили більш як дві сотні людей, які, ймовірно, співпрацювали з російськими окупантами.

"Лише у Донецькій області в період з 26 вересня було викрито понад 212 осіб, які причетні або можуть бути причетними до співпраці з окупаційними військами. Це йдеться і про шпигунську, і про колабораційну, і диверсійну та інші діяльності на шкоду нашій державі. Частина з них намагається втекти разом з окупаційною "владою", частина лишається", — розповів урядовець.

При цьому на Харківщині правоохоронці забезпечили стабілізаційні заходи та відновлення правопорядку у 227 населених пунктах.

"Задокументовано понад 2046 воєнних злочинів. Поліцейськими Харківщини затримано 29 осіб, які причетні або можуть бути причетними до співпраці з окупаційною владою", — зауважив чиновник.

На Херсонщині поліція провела стабілізаційні заходи у 88 населених пунктах.

"Деокупована площа складає 2,5 тисячі квадратних кілометрів. На сьогодні задокументовано 194 воєнні злочини", — зауважив Євген Єнін.

Читайте також

Росія готує провокації з "брудною бомбою", Богуслаєва заарештували, Зеленський звернувся до Ізраїлю. Онлайн

На початок