"Різдво у взуттєвій коробці": німецькі волонтери привезли подарунки для херсонських дітей

"Різдво у взуттєвій коробці": німецькі волонтери привезли подарунки для херсонських дітей

"Різдво у взуттєвій коробці": німецькі волонтери привезли подарунки для херсонських дітей

"Різдвяний конвой-2019" з Німеччини вперше прибув до Херсона. Більше трьох тисяч подарунків для дітей привезли волонтери з "Weihnachtspäckchenkonvoi". Частину подарунків вручили 4-го грудня. Як це відбувалося, бачили кореспонденти Суспільного.

"Різдвяний конвой" приїздить до України вдесяте. Цього року волонтери привезли 36 тисяч подарунків до Львівської, Кропивницької, Одеської та Херсонської областей. Всього було сформовано 173 тисячі пакунків для дітей України, Молдови, Румунії та Болгарії, розказує член ради проєкту "Різдвяний конвой-2019" Максим Любаскін:

"Ми працюємо через наших партнерів тут. На початку вересня ми починаємо формувати списки на місцях. Відповідно надають інформацію нам. Далі у своєму фонді ми визначаємо, скільки подарунків в яку країну відправимо. У нас є інформаційний сайт, буклети. Коли відбуваються батьківські збори в школах і садках, ми вирішуємо, що і як. Потім в суботу ми влаштовуємо одну велику акцію, під час якої діти пакують ці подарунки. Ми пояснюємо нашим дітям, що є ті, кому не так добре, як їм, тому треба ділитися. Тому в нас офіційна назва "Різдвяний конвой", неофіційна - "Діти допомагають дітям". Як ви бачили, більшість подарунків запаковані у коробки з-під взуття, тож є друга неофіційна назва - "Різдво у взуттєвій коробці".

Акції "Різдвяний конвой" 18 років, говорить чоловік:

"Ми збудували школу в Румунії. Ми поїхали туди провідати учнів. Ми взяли з собою подарунки, бо це був Різдвяний час. Окрім подарунків школярам, ми вручили їх у місті Тімішуара. І ми поступово це почали розширювати".

Марко Рабен, водій-волонтер з Німеччини:

"Зараз я в Україні разом зі своїм колегою Маркусом. Це мій другий рік як водія конвою. Дуже приємно тут бути і бачити так багато дітей, які радіють подарункам. Саме заради цього ми все це і робимо".

Діана Богомол розпаковує подарунок. Тут кольорові олівці, цукерки, альбом, зубна паста, рукавички. Дівчинка десята дитина в дитбудинку сімейного типу, в якому Віта Горбенко - мати-вихователька. У жінки четверо власних дітей і шестеро під опікою:

"Нам вистачає всього. Є одяг, є продукти. Водимо дітей до музичної школи. Інструменти ми орендуємо. Було б добре придбати музичний інструмент для кожного. Ми не давали жодної заяви. Нас просто запросив благодійний фонд «Мій дім». Ми задоволені, що є така програма, що наші діти потрапили в неї".

Хто отримає подарунки від «Різдвяного конвою» розказує заступник директора обласного центру соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді Богдан Руденко:

"Це родини, які потребують допомоги або сім'ї, які перебувають в складних життєвих обставинах: бідні сім'ї, діти з інвалідністю тощо".

Оксана Хлєбус, Олександр Шепель.

На початок