Енергозбереження заради перемоги. На Миколаївщині в будинках та на підприємствах економлять електроенергію

Енергозбереження заради перемоги. На Миколаївщині в будинках та на підприємствах економлять електроенергію

Енергозбереження заради перемоги. На Миколаївщині в будинках та на підприємствах економлять електроенергію
Свічка та лампочка, фото ілюстративне. Фото: УНІАН

Миколаївців просять обмежити споживання електроенергії у "пікові години", щоб стабілізувати енергосистему. У місті не вмикають вуличне освітлення, обмежили роботу світлофорів та скоротили роботу електротранспорту.

Яким чином миколаївці можуть допомогти місту економити електроенергію розповіли під час ефіру Українського радіо в. о. гендиректора АТ "Миколаївобленерго" Вадим Данилків та директор КП "Миколаївелектротранс" Юрій Сметана.

Ситуація у Миколаєві мало чим відрізняється від загальноукраїнської, бо місто входить до єдиної енергетичної системи України. Необхідність "зберігати" електроенергію виникла після того, як російські війська масовано почали обстрілювати енергетичні об’єкти інфраструктури, трансформаторні підстанції, теплоелектроцентралі.

В електроенергетиці існує поняття "пікові години" електроспоживання. Тобто це ранковий час з 6:00 до 11:00 та вечірній — з 17:00 до 23:00. Саме в цей час навантаження на електромережі найбільше, говорить в. о. гендиректора АТ "Миколаївобленерго" Вадим Данилків.

"Якраз атаки були на теплоелектроцентралі, на теплові станції, які регулюють і збільшують в ці самі години вироблення електроенергії. І, відповідно, в енергосистему України виробляється додаткова електрична енергія. Тому в енергетичній системі України вводяться такі обмеження, в тому числі і примусові обмеження Укренерго", — розповів Вадим Данилків.

На Миколаївщині споживання електроенергії станом на 22 жовтня вимушено скоротилося на 50 відсотків. Це пов’язано з бойовими діями, припиненням роботи великих підприємств.

"Адміністративні обмеження в Миколаївській області не вводилися. Я вдячний усім користувачам, що вони дослухалися до звернення ОВА, Уряду, президента про добровільне обмеження саме споживання, щоб ми не застосовували вже штучні обмеження, віялові відключення", — сказав в. о. гендиректора АТ "Миколаївобленерго".

У Миколаївській області вдалося скоротити споживання електроенергії на 10 відсотків. Аби допомогти енергосистемі, Вадим Данилків радить використовувати пральні машинки, електроопалювальні прилади тощо вночі.

"Цим допоможемо системі і допоможемо запобігти віяловим відключенням, і всі залишаться з електроенергією", — говорить Данилків.

Аби обмежити навантаження на енергосистему, комунальне підприємство "Миколаївелектротранс" зменшило кількість електротранспорту на лінії на 60 відсотків. На маршрути виходять тролейбуси марки "Дніпро", які мають функцію рекуперації — повернення електроенергії в мережу.

"По факту ми маємо менше споживання електроенергії шляхом цих самих 60 відсотків, оскільки ці тролейбуси "Дніпро" мають функцію рекуперації електроенергії. Частину електроенергії, яку він виробляє під час свого руху, він віддає в мережу і наступний, який рухається, він споживає на цей самий відсоток менше", — розповів директор КП "Миколаївелектротранс" Юрій Сметана.

З 20 жовтня тролейбуси та трамваї працюють з більшими інтервалами руху.

"Взагалі не було дзвінків, що немає транспорту. Українці, і миколаївці в тому числі розуміють цю ситуацію, що це не є наша примха, а є та необхідність, яку ми повинні зробити для перемоги", — говорить Юрій Сметана.

Що відомо

  • У четвер, 20 жовтня, по всій території України запроваджуватимуться обмеження на користування електроенергією. На Миколаївщині обмежили роботу електротранспорту, підприємств, магазинів та вуличного освітлення.
  • Внаслідок російської атаки 18 жовтня були пошкоджені кілька об'єктів енергетичної інфраструктури. Диспетчерський центр НЕК "Укренерго" поки не вводив графіків аварійних обмежень споживачів.
  • З 10 жовтня внаслідок ударів, які завдали російські військові по території України, було зруйновано 30 відсотків українських електростанцій. Це спричинило масові відключення світла.

Читайте також

У Миколаєві та області відсутнє електропостачання. Тривають ремонтні роботи

На Миколаївщині збили десять дронів

Потяг до перемоги. Один з вагонів присвятили фермерам з Миколаївщини

Слідкуйте за новинами Суспільного Миколаїв у Telegram, Viber, YouTube та Instagram.

Вибір редакції

На початок