Зеленський: Росія намагається зірвати експорт агропродукції та розпалює продовольчу кризу

Зеленський: Росія намагається зірвати експорт агропродукції та розпалює продовольчу кризу

Зеленський: Росія намагається зірвати експорт агропродукції та розпалює продовольчу кризу
. Фото: Офіс президента

Про це президент Володимир Зеленський повідомив у вечірньому зверненні. Він зазначив, що станом на вечір 21 жовтня понад 150 суден знаходяться у черзі, щоб виконати контрактні зобовʼязання по постачанню нашої агропродукції.

"Стає все більш напруженою ситуація навколо Експортної зернової ініціативи. Ворог робить все, щоб загальмувати наш експорт продовольства. Вважаю, що цими діями Росія абсолютно свідомо розпалює продовольчу кризу, щоб вона стала такою ж гострою, якою була в першій половині цього року. На сьогодні більш ніж 150 суден знаходяться у черзі, щоб виконати контрактні зобовʼязання по постачанню нашої агропродукції. Це штучна черга. Вона виникла лише через те, що Росія свідомо затримує проходження кораблів", — зазначив президент.

Він додав, що кожен день перебування суден з продовольством у черзі означає зростання соціальної та політичної напруги в країнах, що споживають українську агропродукцію: "Ось лише деякі держави, у які затримується експорт продовольства з вини Росії: Єгипет, Туніс, Алжир, Марокко, Ліван, Ірак, Китай, Бангладеш, Індонезія. Наші партнери – ООН, Туреччина та інші повністю поінформовані щодо цієї ситуації. За час роботи нашої зернової ініціативи через російське гальмування ми недоекспортували близько трьох мільйонів тонн продовольства. А це – річний обсяг споживання для 10 мільйонів людей".

Зеленський наголосив. що Росія робить все, щоб як мінімум сотні тисяч людей стали вимушеними мігрантами, які шукатимуть притулку в тій же Туреччині чи в країнах ЄС, або загинуть від голоду.

"Право на їжу і на життя без голоду це фундаментальні права для абсолютно кожної людини на землі. І тому російські намагання загострити продовольчу кризу – це агресія також проти кожної людини на землі", — зазначив президент.

Що відомо

Читайте також

Обстріл Запоріжжя і Харкова, Каховська ГЕС, іранські дрони в Криму. 240 день війни. Онлайн

На початок