Мешканці багатоповерхівки у Рівному хочуть розширити прибудинкову територію. У чому складність

Мешканці багатоповерхівки у Рівному хочуть розширити прибудинкову територію. У чому складність

Мешканці багатоповерхівки у Рівному хочуть розширити прибудинкову територію. У чому складність
Фото: Суспільне Рівне

У Рівному мешканці багатоповерхівки на Київській, 11 прийшли на сесію міської ради з проханням виділити їхньому ОСББ земельну ділянку поблизу будинку. Раніше на ній стояли 26 гаражів, які демонтували у 2021 році. Депутати поки відклали це питання на довивчення.

ОСББ подало документи на дозвіл використання цієї прибудинкової території ще торік.

"Бо ми знайшли документи, які були видані міською радою в 1983 році, де було прийняте рішення виділити гектар землі для побудови будинку по вулиці Карла Лібкнехта, 11, це тепер Київська, 11 для будинку і для прибудинкової території", — каже голова ОСББ Мар’яна Ярмолюк.

На геопорталі Рівного розміщена інформація, що у 2009 році на ділянку, яку просить для себе ОСББ, видали містобудівні умови для будівництва торгового центру висотою не більше двох поверхів, проте термін їх дії завершився у 2013 році.

"Земельна ділянка по вулиці Київській, 11, площею 15 соток, у 2006 році була виділена юридичній особі для комерційних цілей. З 2006 року вона орендувалася юридичною особою до 2012 року. У 2012 році рішенням міської ради було припинено дію договору оренди у зв’язку з банкрутством юридичної особи", — пояснює начальник управління земельних відносин Сергій Таргоній.

Мешканці багатоповерхівки у Рівному хочуть повернути прибудинкову територію. У чому складність
Фото: Суспільне Рівне

Депутат Рівнеради по цьому округу Зураб Кантарія, до якого звернулися мешканці будинку, пояснює, що наразі місто не може передати ділянку у використання ОСББ через проблеми з документацією.

"Зараз — це просто міська земельна ділянка, комунальної власності, але вона залишається сформованою, тобто має конкретні межі, певний кадастровий номер. І коли ОСББ виготовляло документацію на виділення цієї земельної ділянки, то вийшло так, що юридично ми не можемо виділити їм земельну ділянку, бо те, що вони просять, накладається на вже наявну ділянку", — розповідає депутат міськради.

Мешканці багатоповерхівки у Рівному хочуть повернути прибудинкову територію. У чому складність
Фото: Суспільне Рівне

Питання виділення земельної ділянки для ОСББ Київська, 11 на засіданні сесії не розглядали, а відклали на довивчення.

"До Рівненської міської ради надійшло звернення від ОСББ Київська, 11 про надання дозволу на виготовлення проєкту землеустрою для ОСББ площею 0,87 соток, тобто трошки менше гектару. Управлінням земельних відносин було підготовлено проєкт рішення по цій заяві. Пізніше знову ж від ОСББ надійшла інша заява на міську раду з проханням збільшити площу, тож сесія вирішила відкласти його на довивчення до наступної сесії", — додав Сергій Таргоній.

Читайте також

  • НЕФКО дає 1,5 млн євро на утеплення трьох дитсадків у Рівному
  • Гагаріна — тепер Василя Червонія: у Рівному офіційно перейменували ще кілька вулиць
  • Іноземні донори готові реконструювати недобуд у центрі Рівного під житло для переселенців — мер

Читайте нас у Telegram: екстрені новини та щоденні підсумки

Підписуйтесь на рівненське Суспільне у Viber

Долучайтесь до нас в Instagram

Ми у Twitter

На початок