Окупанти ще в квітні замінували Каховську ГЕС — розвідка

Окупанти ще в квітні замінували Каховську ГЕС — розвідка

Окупанти ще в квітні замінували Каховську ГЕС — розвідка
. Каховська ГЕС до підриву росіянами 6 червня 2023 року. Фото: Генштаб ЗСУ

У Головному управлінні розвідки повідомили, що армія РФ передбачає швидке звільнення українськими військовими правобережної частини Херсонської області та готують серію терактів на цій території.

Зокрема під загрозою руйнування, вважають у розвідці, опинилась дамба Каховського водосховища та агрегати Каховської гідроелектростанції.

У ГУР також зазначили, що підрив дамби окупанти спланували завчасно – основні роботи із замінування провели ще у квітні. Також протягом поточного тижня російські військові провели мінування шлюзів та опор Каховської ГЕС. На дамбі встановлено 2 військові тентовані "Камази" без водіїв. Обидві машини, за даними української розвідки, повністю завантажено ящиками з вибухівкою.

"На сьогодні остаточно зрозуміло, що держава терорист свідомо готує теракти, які призведуть до катастрофічних наслідків. В разі реалізації цих планів під ударом стихії опиняться десятки українських населених пунктів, в тому числі Херсон. Масштаби екологічної катастрофи в цьому випадку вийдуть далеко за межі України і торкнуться всього Чорноморського регіону", — повідомляє військові розвідка.

Що відомо

  • Російські окупанти замінували дамбу та агрегати Каховської ГЕС. Підірвавши дамбу, повідомив президент Володимир Зеленський, в зоні затоплення опиняться понад 80 населених пунктів, у тому числі й Херсон.
  • 24 лютого Каховська ГЕС та головна споруда Північнокримського каналу, шлюзи якої до 2014 року регулювали подачу дніпровської води до Криму, захопили російські війська, які вторглися на Херсонщину з окупованого Криму.
  • Вода з Північнокримського каналу забезпечувала 80% потреб півострова Крим у прісній воді. Після окупації Криму подачу води по каналу припинили.
На початок