Монетизація пільг: кому вона вигідніша - пільговикам чи перевізникам

Монетизація пільг: кому вона вигідніша - пільговикам чи перевізникам

Монетизація пільг: кому вона вигідніша - пільговикам чи перевізникам

Грошова компенсація замість пільг - чи монетизують проїзд у Херсоні? Як до цього ставляться перевізники та пасажири? Сьогодні у цих питаннях розбиралися кореспонденти Суспільного.

Пенсіонерка Марія Олексієнко щодня користується громадським транспортом. За пенсійним посвідченням їздить безплатно у тролейбусі:

"Я вважаю, що це зовсім незручно, якщо будуть компенсувати. Припустимо, дадуть мені квитки на 30 поїздок. Людина їздить в поліклініку, вона не один день їздить за тими аналізами. Я не знаю, що воно буде далі".

Тетяна Лєскова, пенсіонерка:

"Ми переважно їздимо тільки на тролейбусі, бо нам не дозволяє наша пенсія їздити на маршрутному таксі. Тому нам дуже важко буде і не можна такого робити!"

Директор комунального підприємства «Херсонкомунтранссервіс» Павло Ткаченко говорить, що для підприємства монетизація пільгового проїзду вигідна:

"Комунальне підприємство здійснює перевезення пільгових категорій населення безкоштовно, згідно з законодавством України. Ми отримуємо дотацію тільки на перевезення на дачі у літній період. В місті всі пільговики перевозяться безкоштовно. Тобто, міський і державний бюджет нам не компенсує затрати на перевезення пільгових категорій. В будь-якому випадку монетизація позитивно вплине саме на підприємства, як комунальної, так і приватної форми власності, оскільки вони отримують кошти за послуги, які вони надають".

Начальниця міського управління соціальної політики Олена Рузгіс говорить, що неодноразово прораховували можливість переведення пільг на монетизацію:

"В місті Херсоні не планується відміняти безкоштовний проїзд у громадському транспорті. Справа в тому, що при переході на монетизацію сума коштів, яку необхідно передбачити у міському бюджеті, збільшується втричі. Ми неодноразово проводили прорахунки - це значне збільшення навантаження на міський бюджет. Тому в Херсоні навіть не розглядається скасування пільгового проїзду у громадському транспорті".

Аліна Олефір, Олена Протопопова, Ігор Педченко.

Категорії
ПолітикаЕкономікаКультураСвітСпортВідеоПодіїТоп дняПриродаРегіониСтильДітиНаукаТехнологіїУрбаністикаЇжаДомашні твариниЛюди