Україна шукає альтернативи Міжнародному комітету Червоного Хреста — Лубінець

Україна шукає альтернативи Міжнародному комітету Червоного Хреста — Лубінець

Ексклюзивно
Україна шукає альтернативи Міжнародному комітету Червоного Хреста — Лубінець
. Омбудсмен Дмитро Лубінець під час візиту в Запоріжжя 17 жовтня. Фото: Суспільне Запоріжжя

Уповноважений Верховної Ради з прав людини Дмитро Лубінець заявив, що Україна шукає альтернативи Міжнародному комітету Червоного Хреста для відвідування українських військовополонених в Оленівці та інших місцях утримання.

Про це він повідомив Суспільному на пресконференції до 100 днів на посаді уповноваженого.

“Чи є альтернативи? Є. Організація Об'єднаних Націй, у своїй структурі вони мають комітет з прав людини ООН, це Верховний комісар. Чи їх мандат дозволяє приїжджати на території країн які знаходяться в стані війни? Так, дозволяє. Чи їх мандат дозволяє відвідувати місця тримання військовополонених та цивільних заручників? Так, дозволяє", — розповів Лубінець.

На думку уповноваженого з прав людини те, що Росія ввела воєнний стан на тимчасово окупованих територіях, стане підставою, щоб відмовляти всім міжнародним місіям і організаціям відвідувати українських полонених.

"Я намагаюсь зробити так, щоб вони почали виконувати свій мандат. За їхньою відповіддю, чому вони не прибули, тому що не отримали гарантії безпеки від російської сторони. Проблема Міжнародного Червоного Хреста, що вони за маскою нейтральності не хочуть назвати речі своїми іменами, якщо вам Російська Федерація не дає гарантій безпеки, то єдине, що вимагає Україна, щоб ви публічно сказали, що РФ не надає вам гарантій безпеки і саме через це ви не можете прибути до Оленівки, до Горлівки до всіх місць де утримуються наші військовополонені, наші цивільні заручники, де відбуваються так звана фільтрація, бо це взагалі нонсенс", — наголосив він.

Лубінець зазначив, що МКЧХ, згідно з Женевськими конвенціями, повинен реагувати, фіксувати, привертати увагу всього світу і публічно заявляти про все, що відбувається. Уповноважений з прав людини наголосив, що Україна вимагатиме зокрема і через міжнародних партнерів, щоб Міжнародний комітет Червоного Хреста повністю виконував свій мандат.

Що відомо

  • 17 жовтня народні депутати України, представники Офісу Президента, посли "Великої сімки" планували провести зустріч з представниками Комітету Червоного Хреста на лінії розмежування. Раніше керівник Офісу президента висунув ультиматум МКЧХ — протягом трьох днів Комітет має відвідати українських військовополонених в Оленівці. Представники Червоного Хреста проігнорували зустріч.
На початок