Росія за 10 днів завдала близько 300 ударів по енергосистемі України — Галущенко

Росія за 10 днів завдала близько 300 ударів по енергосистемі України — Галущенко

Росія за 10 днів завдала близько 300 ударів по енергосистемі України — Галущенко
. фото: pixabay

З 10 жовтня російські війська завдали близько 300 ударів по енергосистемі України. Про це в етері національного телемарафону заявив міністр енергетики Герман Галущенко.

"З минулого понеділка по сьогодні по енергосистемі було близько 300 ударів як ракетами, так і артилерією та дронами. Безумовно, ми готуємось до ймовірних драматичних пошкоджень в енергосистемі, які потребуватимуть набагато більше часу для відновлення", — сказав він.

В такому випадку, за словами міністра, будуть задіяні майже всі державні органи і це "буде скомуніковано громадянам, щоб вони чітко знали, що їм робити в тій чи іншій ситуації".

Галущенко також зазначив, що уряд закликає українців скоротити споживання електрики.

"Є падіння споживання і коли цього не вистачає, ми змушені запроваджувати примусові обмеження. Тому дуже важливо, щоб люди максимально заощаджували. Ми би хотіли, щоб заощадження електроенергії було на рівні 20%. Це б критично допомогло нашій енергосистемі", — наголосив він.

Що відомо

  • З 10 жовтня внаслідок ударів, які завдали російські військові по території України було зруйновано 30% українських електростанцій. Це спричинило масові відключення світла.
  • Директор Центру досліджень енергетики EIR Center Олександр Харченко заявив, що близько 40% загальної інфраструктури та генеруючих потужностей енергетичної системи України серйозно пошкоджено.
  • Заступник керівника Офісу президента Кирило Тимошенко. повідомив, що з 20 жовтня по всій території України будуть запроваджуватись обмеження на користування електроенергією. В першу чергу обмеження стосуватимуться підприємств та заводів, але українців також просять економити електрику. Якщо буде брак електроенергії, то в Україні почнуться віялові відключення світла.

Читайте також

Економія електрики: у містах обмежили використання електротранспорту

Україні потрібне ППО та помірне споживання електроенергії — Зеленський

На початок