Бандері і Куцину: Рівнерада звернулась до президента про присвоєння звання Героя України

Бандері і Куцину: Рівнерада звернулась до президента про присвоєння звання Героя України

Бандері і Куцину: Рівнерада звернулась до президента про присвоєння звання Героя України
Степан Бандера та Олег Куцин/Фото: Вікіпедія

Рівненська міська рада більшістю голосів ухвалила звернення до президента України із проханням про повернення звання Героя України Степану бандері та про посмертне присвоєння цього звання Олегу Куцину. Це сталось на засіданні сесії 20 жовтня.

Першим голосували за звернення, у якому просять повернути скасоване Януковичем звання Героя України для провідника ОУН Степана Бандери. За проголосували 34 депутати, проти нікого, не голосували двоє.

Другим було звернення з проханням присвоїти посмертно звання Героя України командиру добровольчого підрозділу ОДЧ Карпатська Січ Олегу Куцину. За 34, не голосував один депутат.

Хто такі Бандера і Куцин

Степан Бандера народився 1 січня 1909 року в Старому Угриневі на Івано-Франківщині. Він був українським політичним діячем, ідеологом і теоретиком національно-визвольного руху.

Після розколу Організації українських націоналістів – голова Проводу ОУН-Б. Як активний діяч УВО та ОУН має законодавчо визначений статус "Борець за незалежність України у ХХ сторіччі".

Вбив Бандеру кадебівець Богдан Сташинський 15 жовтня 1959 року в Німеччині. у 2011 році Янукович скасував указ президента Ющенка про присвоєння Степану Бандері звання Героя України.

Олег Куцин — український громадський, політичний та військовий діяч, керівник "Легіону Свободи", член Політради Всеукраїнського об'єднання "Свобода", голова Закарпатської обласної організації Всеукраїнського об'єднання "Свобода", командир Окремої зведеної штурмової роти "Карпатська Січ" 93-ї механізованої бригади Збройних сил України.

56-річний командир загинув у червні 2022 року у боротьбі за Україну на Ізюмському напрямку.

Що відомо

  • У січні 2021 року Рівненська обласна рада звернулась до президента із проханням повернути Степану Бандері звання Героя України.
  • Переважна більшість громадян України вважає найвидатнішим українцем усіх часів Тараса Шевченка — за поета висловилося 63,9% респондентів. На другому місці Володимир Зеленський: ім'я чинного президента назвали 29,8% опитаних. Про це свідчать результати опитування соціологічної групи "Рейтинг", проведеного 8-9 жовтня 2022 року. До першої п’ятірки найвидатніших українців також увійшли Леся Українка (19,6%), Богдан Хмельницький (17,3%) та Степан Бандера (12,8%).

Читайте також

  • Вуличне і зовнішнє освітлення: в ОВА озвучили додаткові заходи економії електроенергії на Рівненщині
  • У Рівному вирішили об’єднати осінні канікули із зимовими
  • Яйця і сало: що найбільше здорожчало на Рівненщині за місяць. Офіційні дані статистики
  • Приватизація на Рівненщині: на продаж виставили іподром

Читайте нас у Telegram: екстрені новини та щоденні підсумки

Підписуйтесь на рівненське Суспільне у Viber

Долучайтесь до нас в Instagram

Ми у Twitter

Вибір редакції

На початок