"Суперечлива інформація": слідчі можуть скасувати підозру у держзраді старості Козачій Лопані

"Суперечлива інформація": слідчі можуть скасувати підозру у держзраді старості Козачій Лопані

"Суперечлива інформація": слідчі можуть скасувати підозру у держзраді старості Козачій Лопані
Староста Козачої Лопані Людмила Вакуленко у деокупованому селищі з українським прапором, вересень 2022. Фото: Дергачівська міська рада

Слідчі вивчають інформацію щодо старости Козачої Лопані Людмили Вакуленко, якій у травні заочно оголосили підозру у державній зраді за ймовірне сприяння російським окупантам. За новими даними слідчих, отриманими після звільнення прикордонного селища, в окупації Вакуленко допомагала ЗСУ.

Про це на брифінгу 20 жовтня повідомив прокурор Харківської області Олександр Фільчаков. За його словами, у слідства є суперечлива інформація, яку мають перевірити під час розслідування.

"Після деокупації даної території слідчими та прокурором була отримана інформація щодо активної участі та допомозі Збройним силам України та правоохоронцям під час перебування даної особи на окупаційній території. Зараз ці факти слідчими та прокурорами перевіряються в ході досудового розслідування", — сказав Фільчаков.

"Дана особа правоохоронцями на даний час не затримувалася, давайте дочекаємося результатів. Всі ці факти будуть слідчими та прокурором перевірені і тоді буде прийнято рішення", — додав він.

"Поки [Людмила Вакуленко] на робочому місці, є дійсно суперечлива інформація", — повідомив Фільчаков.

Якщо підтвердиться, що Людмила Вакуленко співпрацювала з окупантами, щодо неї складуть обвинувачення і направлять на розгляд суду, додав прокурор.

Що відомо

  • Російські окупанти захопили прикордонну Козачу Лопань у перші дні повномасштабного вторгнення. У травні старості Козачолопанського старостинського округу Людмилі Вакуленко заочно оголосили підозру у державній зраді за сприяння діям РФ на тимчасово окупованій території. Ч. 2 ст. 111 Кримінального кодексу України (державна зрада) передбачає 15 років або довічне ув'язнення.
  • У повідомленні прокуратури йшлося: "За даними слідства, староста Козачолопанського старостинського округу Дергачівської територіальної громади перейшла на бік ворога. Вона проводить роботу з налагодження поставок так званої гуманітарної допомоги з РФ та висвітлює це в російських ЗМІ. Крім того, жінка вербує з числа місцевого населення осіб, які зможуть працювати в інтересах агресора".
  • У вересні Збройні сили України почали контрнаступ на Харківщині, звільняючи населені пункти області від окупантів. 11 вересня голова Дергачівської громади Вячеслав Задоренко повідомив, що Козача Лопань — під контролем ЗСУ. Прапор України у звільненій громаді вивісила староста селища Людмила Вакуленко, заочно підозрювана у державній зраді.
Читайте також: Звільнена Козача Лопань на Харківщині: що у селищі залишили російські окупанти

Вибір редакції

На початок