Столична прокуратура просить Київраду не виділяти 183 млн грн на добудову мосту

Столична прокуратура просить Київраду не виділяти 183 млн грн на добудову мосту

Столична прокуратура просить Київраду не виділяти 183 млн грн на добудову мосту
Фото: Київська міська прокуратура/Facebook

Київська міська прокуратура просить Київраду переглянути рішення щодо виділення додаткових 183 мільйонів гривень з міського бюджету на добудову Подільсько-Воскресенського і закликає спрямувати кошти на більш нагальні потреби столиці.

Про це йдеться у повідомленні пресслужби Київської міської прокуратури у Facebook.

У відомстві нагадали, що на засіданні 11 жовтня Київська міська рада вирішила збільшити обсяги фінансування робіт з будівництва Подільсько-Воскресенського мостового переходу і виділити на ці цілі з міського бюджету 183 мільйони гривень.

Потреба у будівництві Подільсько-Воскресенського мосту визначена генеральним планом м. Києва на 1985-2055 роки. Зведення почали ще в 1993 році і не завершили й досі. За цей період вартість будівництва неодноразово збільшувалась і станом на 13.10.2021 р. затверджена у розмірі 19,9 млрд гривень, зазначили в прокуратурі.

У Київській міській прокуратурі вважають, що в умовах війни виділяти додаткове фінансування на об'єкт, спорудження якого триває майже 30 років, не сприяє раціональному використанню коштів міського бюджету. Адже з початку війни внаслідок ракетних ударів РФ по Києву знищено або пошкоджено значну частину житлових і громадських будівель, об'єктів інфраструктури. Їх відновлення потребує значного часу і коштів, зауважують прокурори.

У цьому зв'язку керівник Київської міської прокуратури Олег Кіпер просить мера столиці Віталія Кличка винести на розгляд Київради питання про скасування попереднього рішення про добудову Подільсько-Воскресенського мосту. Кошти пропонується спрямувати на більш нагальні потреби столиці.

Також прокурор закликав столичну владу більш виважено підходити до питання розподілу коштів міського бюджету з урахуванням реалій, що склалися в даний час.

Суспільне звернулося до Київради з інформаційним запитом щодо того, чи є добудова Подільсько-Воскресенського мосту пріоритетом, щоб у період воєнного стану витрачати на неї бюджетні кошти, і скільки загалом було витрачено до будівництво мосту. Однак відповіді на запит досі не отримало.

Що відомо

  • На добудову Подільсько-Воскресенського мосту, який у Києві будують 30 років, Київрада виділила додаткові 183 мільйони гривень з місцевого бюджету. Таке рішення ухвалили депутати 11 жовтня під час позачергового засідання Київради.
  • У 1993 році Кабінет Міністрів схвалив документацію щодо будівництва Подільсько-Воскресенського мостового переходу. Запланована довжина моста була 7,04 км. Але найцікавіше, що побудувати його збиралися до 2002 року.
  • Підготовчі роботи з будівництва моста розпочали в 1996 році. Через рік будівництво призупинили у зв’язку з браком фінансування. У 2003 році КМДА вирішила відновити підготовчі роботи. У 2011 році вдалося здати в експлуатацію першу чергу моста, а також відкрити рух по Гаванському мосту і естакаду на вулиці Набережно-Хрещатицька.
  • У 2016 році КМДА перезатвердила проєкт будівництва. Згідно з цим проєктом, довжина мостового переходу – 10,17 км, пропускна спроможність – 60 тисяч автомобілів на добу, передбачено 6 смуг руху і дві колії метро.
  • Відкрити Подільсько-Воскресенський міст обіцяли багато чиновників. Наприклад, колишній міський голова Києва Леонід Черновецький обіцяв, що до 2011 року на Троєщину через міст побудують метро.
  • Експрем'єр-міністр Микола Азаров обіцяв, що Подільсько-Воскресенський міст почне функціонувати в кінці 2011 – на початку 2012 року. Колишній голова КМДА Олександр Попов обіцяв запустити автомобільний рух мостом у другій половині 2013-го.
  • У січні 2019 року київський міський голова Віталій Кличко заявив, що за умов належного фінансування потрібно приблизно 1,5-2 роки, щоб запустити автосполучення через Подільсько-Воскресенський міст.
  • У серпні 2021 року перший заступник голови КМДА Микола Поворозник повідомив, що столична влада планує запустити автосполучення Подільсько-Воскресенським мостом до кінця року.

Читайте також

У Києві чиновник привласнив понад 2,5 млн грн на неякісному ремонті асфальту

20 жовтня у Києві розпочнеться опалювальний сезон — Кличко

На початок