Виникли неполадки: у Черкасах три дитсадки без опалення

Виникли неполадки: у Черкасах три дитсадки без опалення

Виникли неполадки: у Черкасах три дитсадки без опалення
Суспільне Черкаси

19 жовтня в черкаських дошкільних навчальних закладах увімкнули опалення. Пів сотні садків уже з теплом, натомість у трьох ще усувають пошкодження через пориви, розповів Суспільному директор департаменту освіти та гуманітарної політики Богдан Бєлов.

В одному з дитсадків Черкас побувало Суспільне.

Поки дітлахи беруть участь в осінніх концертах, працівники підготували до роботи теплопункт, розповіла завідувачка закладу Ірина Линник.

У черкаських дитсадках ввімкнули опалення
Осінній концерт у дитсадку. Суспільне Черкаси

За її словами, вранці інспектор оглянув теплопункт та зняв опломбування:

"Він перевірив технічний стан нашої комунікації, видав акт готовності, зняв опломбування. Ми виконали абсолютно всі умови для забезпечення комфортного опалення в нашому закладі".

Після усіх обов'язкових технічних робіт батареї потепліли.

У черкаських дитсадках ввімкнули опалення
Суспільне Черкаси

Вихователька Людмила Волочай розповіла, що в кімнатах відразу стало тепліше. Утім і до початку опалювального сезону мерзнути своїм вихованцям вони не давали.

У черкаських дитсадках ввімкнули опалення
Вихователька Людмила Волочай. Суспільне Черкаси

"Якщо були прохолодні, дощові дні, то, звичайно, ми старалися дітей зігріти. Коли треба було, то одягали дітям додаткові кофтинки. Ми з дітками весь час займаємось, у нас є рухливі ігри, проводимо фізкультхвилинки, а в теплу погоду ми займалися на вулиці", — розповіла Людмила Волочай.

У черкаських дитсадках ввімкнули опалення
У черкаському дитсадку. Суспільне Черкаси

Крім того, в прохолодні дні грілися не лише руханками, а й масляним обігрівачем. Ним обігрівали спальне приміщення.

У черкаських дитсадках ввімкнули опалення
Завідувачка закладу Ірина Линник. Суспільне Черкаси

У кімнатах температура коливалася від 18 до 19 градусів тепла, розповіла завідувачка закладу Ірина Линник. За її словами, для кращого енергоощадження вони утеплили фасад та замінили вікна.

"Ми знаємо, що буде тяжкий рік, ми до цього готові, але з позитивом ми дивимось на майбутнє, що ми переможемо і буде тепло в нашому садку", — розповіла Ірина Линник.

Як повідомив директор комунального підприємства "Черкаситеплокомуненерго" Павло Карась, тепло отримали всі 53 дитсадки Черкас.

У черкаських дитсадках ввімкнули опалення
Директор комунального підприємства "Черкаситеплокомуненерго" Павло Карась. Суспільне Черкаси

"Ми подаємо тепло на носій, який здатний забезпечити потрібну температуру. А в садках вже мають забезпечити відповідні нормативи", — прокоментував він.

За словами Павла Карася, протягом дня фіксували декілька поривів, але нині їх усунули.

Що відомо

  • У Черкасах з 4 жовтня увімкнули тепло в закладах охорони здоров’я. Про це розповів у зверненні міський голова Черкас Анатолій Бондаренко.
  • Опалювальний сезон у дошкільних навчальних закладах Черкас розпочнеться із 19 жовтня. Відповідне рішення ухвалив виконавчий комітет за пропозицією департаменту освіти та гуманітарної політики.
  • Опалення в домівках черкащан увімкнуть орієнтовно в кінці жовтня. Про це у відеозверненні розповів міський голова Анатолій Бондаренко.
  • Згідно з нормативами, початок опалювального сезону для населення розпочинають, коли середньодобова температура протягом трьох днів буде вісім і менше градусів тепла.
  • До 21 жовтня на Черкащині прогнозують переважно сонячну, суху погоду. Про це Суспільному розповів начальник обласного гідрометцентру Віталій Постригань.
  • Тарифи для населення громади встановлені на рівні тарифів, що застосовувалися станом на 24 лютого 2022 року. Тариф на тепло для населення з 1 жовтня: для ПРАТ "Черкаське хімволокно" –1407,85 грн/Гкал (був 1819,85 Гкал), для КПТМ "Черкаситеплокомуненерго" – 1 506,02 грн/Гкал (був 2 115,56 грн/Гкал). Тариф на гаряче водопостачання для населення: для ПРАТ "Черкаське хімволокно" – 77,72 грн/м.куб, для КПТМ "Черкаситеплокомуненерго" – 85,22 грн/м.куб. Відповідне рішення діятиме протягом дії воєнного стану в Україні та шести місяців після місяця, в якому воєнний стан буде припинено або скасовано.

Читайте нас у Telegram: головні новини Черкащини та України

Дивіться нас на YouTube: найцікавіші новини Черкащини та України

Читайте також

На початок