Опалювальний сезон не на часі: на Черкащині прогнозують потепління

Опалювальний сезон не на часі: на Черкащині прогнозують потепління

До 21 жовтня на Черкащині прогнозують переважно сонячну, суху погоду. Про це Суспільному розповів начальник обласного гідрометцентру Віталій Постригань.

Як відомо, опалювальний сезон починається, коли впродовж трьох діб середня добова температура повітря становить 8 градусів тепла та нижче.

"За останні 20 років опалювальний сезон зазнав суттєвих змін — зменшився у середньому на 10-15 днів. Скорочення відбулося внаслідок більш пізнього переходу температури повітря через +8° у бік зниження восени та більш раннього переходу температури через +8° у бік підвищення навесні", — пояснив Віталій Постригань.

Наразі, додав він, на Черкащині продовжує домінувати антициклон "WIM", який у найближчі десять днів підтримуватиме переважно сонячну, суху погоду. Завдяки нічному вихолоджуванню ночі холодні, лише 0-5º тепла. Температура вдень 10-15°.

"Із 17 жовтня завдяки надходженню тепліших повітряних мас із півдня температура підвищиться на 2-3 градуси", – розповів синоптик.

Детальніше:

14 жовтня: без опадів. Вночі та вранці місцями туман. Температура вночі 0-5º тепла, вдень 9-14º тепла.

15-16 жовтня: без опадів. Вночі та вранці місцями туман. Температура вночі 0-5º тепла, вдень 11-16º.

17 жовтня: без опадів. Температура вночі 0-5° тепла, вдень 13-18°.

18 жовтня: без опадів. Температура вночі 3-8° тепла, вдень 16-21°.

За статистичними розрахунками, стійкого переходу середньодобової температури через +8º в бік зниження не очікують до 21 жовтня.

Що відомо

  • На Черкащині середня дата переходу температури через +8º в бік зниження — 20 жовтня, зазначив Віталій Постригань.
  • За останні 75 років метеорологічних спостережень у Черкасах найбільш рання дата переходу температури через +8º у бік зниження – 28 вересня 2013 року, найпізніша – 22 листопада 2010 року.
  • У Черкасах з 4 жовтня розпочався опалювальний сезон — увімкнули тепло в закладах охорони здоров’я. Наступними потеплішають батареї в дитсадках, розповів у зверненні міський голова Черкас Анатолій Бондаренко.
  • Згідно з нормативами, початок опалювального сезону для населення розпочинають, коли середньодобова температура протягом трьох днів буде вісім і менше градусів тепла.
  • Тарифи для населення громади встановлені на рівні тарифів, що застосовувалися станом на 24 лютого 2022 року. Тариф на тепло для населення з 1 жовтня: для ПРАТ "Черкаське хімволокно" –1407,85 грн/Гкал (був 1819,85 Гкал), для КПТМ "Черкаситеплокомуненерго" – 1 506,02 грн/Гкал (був 2 115,56 грн/Гкал). Тариф на гаряче водопостачання для населення: для ПРАТ "Черкаське хімволокно" – 77,72 грн/м.куб, для КПТМ "Черкаситеплокомуненерго" – 85,22 грн/м.куб. Відповідне рішення діятиме протягом дії воєнного стану в Україні та шести місяців після місяця, в якому воєнний стан буде припинено або скасовано.

Читайте нас у Telegram: головні новини Черкащини та України

Дивіться нас на YouTube: найцікавіші новини Черкащини та України

Читайте також

Вибір редакції

На початок