22 млн євро: екснардепа Микитася викрили на спробі підкупу мера Дніпра

22 млн євро: екснардепа Микитася викрили на спробі підкупу мера Дніпра

Важливо
22 млн євро: екснардепа Микитася викрили на спробі підкупу мера Дніпра
Максим Микитась. УНІАН

Національне антикорупційне бюро та Спеціалізована антикорупційна прокуратура викрила колишнього народного депутата та ексголови державної компанії "УкрБуд" Максима Микитася, який вже є фігурантом низки розслідувань, у спробі підкупу мера Дніпра.

Про викриття повідомляє пресслужба НАБУ.

"18 жовтня 2022 року НАБУ і САП викрили колишнього нардепа на спробі підкупу за 22 мільйони євро міського голови Дніпра. Це — одна з рекордних сум пропонованої неправомірної вигоди, зафіксованої правоохоронцями в Україні", — йдеться у повідомленні.

За даними слідства, у жовтні 2022 року екснардеп, а також у минулому топпосадовець державної компанії "УкрБуд", запропонував міському голові міста Дніпро неправомірну вигоду за укладення з підконтрольними йому компаніями контракту з будівництва метрополітену в Дніпрі поза конкурсом. З огляду на вказані посади, йдеться про Максима Микитася, який очолював "Укрбуд" із 2010 по 2016 роки, а у липні 2016-го був обраний депутатом Верховної ради на проміжних виборах за одномандатним виборчим округом №206 у Чернігівській області..

"Кошти обіцяв надавати частинами впродовж дії проєкту — до 2027 року. "Лояльність" мера екснардеп оцінив у 10% від вартості проєкту (220 мільйонів євро), що становить відповідно 22 мільйони євро", — пояснили в НАБУ.

Фінансування за проєктом здійснюється коштом кредиту Європейського банку реконструкції і розвитку, зауважили правоохоронці.

Антикорупційне бюро розпочало розслідування за заявою мера Дніпра — цю посаду нині обіймає Борис Філатов. Попередньо дії Микитася кваліфікували за ч. 4 ст. 369 Пропозиція, обіцянка або надання неправомірної вигоди службовій особі, яка займає особливо відповідальне становище, або вчинені організованою групою осіб чи її учасникомКримінального кодексу. У разі доведення провини йому загрожує від п’яти до десяти років позбавлення волі з конфіскацією майна або без такої.

Нині вирішується питання про повідомлення екснардепу підозри.

Правоохоронці нагадали, що Микитась є також обвинуваченим в іншій справі, розслідуваній НАБУ і САП, за фактом заволодіння 81 мільйоном гривень коштів Нацгвардії.

"Справа наразі слухається у суді", — зауважили в НАБУ.

Що відомо

  • Микитася підозрюють у заволодінні майном Нацгвардії на суму 81 мільйоні гривень. Зокрема, ще на початку 2000-х років його компанія-забудовник отримала земельну ділянку площею близько 1 га в центрі Києва, в обмін на 50 квартир і 30 паркомісць у новозбудованому ЖК для Нацгвардії. Проте у 2016-2017 роках Нацгвардія і компанія-забудовник підписали додатковий договір, згідно з яким військові отримали 65 квартир у будинку, але не у центрі столиці, а на околиці Києва.
  • Вартість цих квартир, як встановила проведена у межах досудового розслідування експертиза, на 81 млн грн менша за ту, в яку оцінили квартири, що їх мала отримати Нацгвардія.
  • 4 жовтня 2019 року Вищий антикорупційний суд обрав Микитасю запобіжний захід у вигляді застави в сумі 5,5 мільйона гривень. 22 жовтня 2019 року Апеляційна палата Вищого антикорупційного суду заарештувала Микитася до 14 листопада і збільшила заставу як альтернативу з 5,5 до 80 мільйонів гривень.
  • 25 жовтня 2019 року за екснардепа внесли заставу, а 24 грудня йому продовжили запобіжний захід до 14 лютого 2020 року.
  • 1 грудня 2021 року детективи НАБУ повідомили про підозру у вчиненні нового злочину Микитасю. Він підозрюється у наданні хабаря за забезпечення видачі недостовірного письмового висновку судового експерта.
  • 29 Національна поліція заявила, що Максиму Микитасю повідомили про підозру у викраденні юриста з Києва та вимаганні.

Читайте також

Вживав горілку, не з’являвся на роботі: Атрошенко розповів про прорахунки Микитася

На початок