В Івано-Франківську інфекційну лікарню госпіталізували жінку з хворобою Лайма. Що відомо

В Івано-Франківську інфекційну лікарню госпіталізували жінку з хворобою Лайма. Що відомо

В Івано-Франківську інфекційну лікарню госпіталізували жінку з хворобою Лайма. Що відомо
Фото: Unsplash/Erik Karits

26-річна жінка із села Болохів, що на Івано-Франківщині, занедужала на хворобу Лайма. Її вкусив кліщ на власному городі. Всього впродовж 2022 року медики зафіксували чотири випадки цієї хвороби у Калуському районі. Про це повідомляють на сайті Калуської міської ради.

Перший випадок лікарі зареєстрували в січні у 58-річного чоловіка. Він інфікувався за межами країни. У липні занедужала 10-річна дитина. З’ясувалося, що її вкусив кліщ у селі Болохів. Третій випадок медики зафіксували в серпні у чоловіка віком 52 роки. Його вкусив кліщ під час відпочинку в лісі поблизу села Лука.

"Троє хворих перебували на стаціонарному лікуванні в інфекційному відділенні Калуської міської лікарні, остання — в Івано-Франківській обласній клінічній інфекційній лікарні", — пишуть на сайті міськради.

У дописі йдеться, що збудників хвороби Лайма виявили в кліщах, зібраних поблизу сіл Завій, Підмихайля, Пійло, Довгий Войнилів, Мислів, Мошківці, Станькова, Стефанівка, Боднарів, Бережниця. Крім того, в пробах кліщів, зібраних у 2005 році неподалік села Завій, виявили збудника кліщового вірусного енцефаліту, а у 2017 та 2022 роках поблизу Підмихайля та Завою — збудника туляреміїГостра інфекційна хвороба тварин і людини. Мікроорганізми вражають насамперед лімфатичну систему і шкіру, селезінку.

Протягом 2021 року випадків хвороби Лайма на Калущині не реєстрували. З початку 2022 року на Прикарпатті медики зафіксували 113 випадків захворювання на хворобу Лайма, зокрема у 16 дітей, повідомляють на Facebook-сторінці Івано-Франківського обласного центру контролю і профілактики хвороб.

Прояви хвороби Лайма:

  • у 70% випадків місце укусу червоніє. Пляма поступово збільшується і досягає приблизно 10 см в діаметрі, а іноді 60 і більше;
  • на місці укусу пляма утворюється у вигляді прямої або овальної форми, її краї мають інтенсивний червоний колір, трохи підносяться над шкірою. Через деякий час пляма в центрі стає блідого кольору і може набрати синюшного відтінку;
  • на місці укусу утворюється кірочка, а потім і рубець. Пляма може зникнути за кілька тижнів. Іноді є температура, ломота в тілі, головний біль;
  • за місяць-півтора проявляються ураження нервової системи, суглобів, серця, якщо не лікувати. Біль в суглобах набуває вираженого характеру і може доповнюватися набряком, слабкістю в руках чи ногах, порушеннями рухових функцій.

Профілактика хвороби Лайма:

• у походи одягайте закритий одяг. Волосся ховайте під шапкою чи хусткою (краще, якщо всі ваші речі будуть світлими – так набагато простіше виявити кліща до його проникнення під шкіру);

• під час прогулянки оглядайте себе що дві години та ще раз вдома. Ретельно обстежуйте ділянки тіла, покриті волоссям;

• вдома одразу змініть одяг, білизну, ретельно їх огляньте, виперіть та випрасуйте. Не можна залишати цей одяг біля ліжка чи спати в ньому. Витрушування одягу не позбавляє від кліщів;

• якщо ви виявили на своєму тілі кліща, що вже проник під шкіру, його потрібно одразу видалити самостійно або звернутися за кваліфікованою допомогою до найближчого медичного закладу.

Читайте також

Читайте нас у Telegram: головні новини Івано-Франківщини

Станьте частиною Суспільного: повідомляйте про важливі події з життя вашого міста чи селища. Надсилайте свої фото, відео та новини й ми опублікуємо їх на діджитал-платформах Суспільного. Пишіть нам на пошту: [email protected]. Користувачі акаунтів Google можуть заповнити форму тут. Ваші історії важливі для нас!

На початок