Молдова закупить системи ППО на тлі російських ракетних атак на Україну

Молдова закупить системи ППО на тлі російських ракетних атак на Україну

Молдова закупить системи ППО на тлі російських ракетних атак на Україну
Джерело: Генеральний штаб ЗСУ

Уряд Молдови збирається придбати комплекси протиповітряної оборони на тлі агресії Росії проти України та інциденту з прольотом російських крилатих ракет над молдовською територією.

Про це під час пресконференції 18 жовтня заявив прем’єр-міністр країни Ігор Гросу, повідомляє NewsMaker.

"Ми ще раз зрозуміли, що маємо вкладати в наші системи оборони. Остання заява міністра оборони говорить про те, що Росія, на жаль, не поспішає визнавати цей факт (порушення повітряного простору ракетами — ред.). Нас це не дивує. Це тільки підкріплює наше рішення шукати можливості для того, щоб ми не тільки могли відстежувати ракети та літальні апарати, що порушують наш повітряний простір, а й могли задіяти системи, які запобігають таким спробам", — зазначив урядовець.

При цьому він не назвав вартості закупівлі ППО, однак визнав, що ця ініціатива не буде дешевою для Молдови.

"Я не можу назвати вам цифру. Військові мають провести необхідну оцінку та запропонувати рішення, яке, так, коштуватиме дорого", — сказав він.

При цьому міністр оборони Молдови Анатолій Носатий розповів, що Москва досі не визнала, що три російські ракети порушили повітряний простір Молдови, зауважує видання.

Що відомо

  • Уранці 10 жовтня три російські крилаті ракети, випущені по Україні, порушили повітряний простір Молдови, повідомило Міноборони республіки. За даними відомства, це сталося в проміжку із 8:33 по 9:02 годин.
  • У Міністерстві оборони Молдови заявили, що дії Росії становили небезпеку для інфраструктури країни, зокрема для цивільних літаків.
  • Також уряд Молдови засудив російські атаки на міста України і заявив, що стежить ща ситуацією в регіоні.

Читайте також

Співучасть Ірану в злочинах РФ проти України, ЗСУ тренуватимуться в ЄС. 237 день війни. Онлайн

На початок