Не медична послуга: чому пацієнти Хмельниччини не можуть потрапити на гемодіаліз

Не медична послуга: чому пацієнти Хмельниччини не можуть потрапити на гемодіаліз

Не медична послуга: чому пацієнти Хмельниччини не можуть потрапити на гемодіаліз

Процедуру гемодіалізу на Хмельниччині отримують 294 хворих. Але транспортування хворих не є медичною послугою, тому це питання має вирішуватись коштом громад. Про це розповіла Суспільному, заступниця директора департаменту охорони здоров’я Хмельницької ОДА, Тетяна Косовська.

"Для того, щоби завести хворого, може декількох хворих, треба зняти з медичного обслуговування машину, треба зняти водія, це пальне, тобто це суттєві видатки, постійні видатки, які покладаються на місцеві бюджети. Якщо раніше через місцеву владу проходила медична субвенція, місцева влада вважала, що вона фінансує запит, хоча насправді це фінансовий ресурс, який надавався зверху і передавався через органи місцевої влади. Однозначно це питання має бути вирішено коштом, будь-яких методів на кожній території, в громаді, в місті, в районі, зараз це їхня функція. Зараз за браком коштів, які надається з Національної служби здоров’я України, це питання суттєво загострилося".

За її словами 58 пацієнтів отримують дане лікування на базі Хмельницької міської лікарні. Решта 236 хворих лікуються у структурних підрозділах Центру детоксикації та гемодіалізу Хмельницької обласної лікарні. Найбільша філія Кам’янець – Подільська - 51 хворих, Шепетівська - 48, Славутська – 25, Старокостянтинівська,- 22, Дунаєвецька – 20.

Нагадаємо, через карантин частина пацієнтів Хмельниччини не може дістатись до лікарень на процедуру гемодіалізу.

На початок