Протести в Ірані: Рада ЄС запровадила нові санкції

Протести в Ірані: Рада ЄС запровадила нові санкції

Протести в Ірані: Рада ЄС запровадила нові санкції
В Ірані пройшли провладні мітинги на тлі антиурядових протестів, 23 вересня 2022 року, фото: AP

Рада Європейського Союзу запровадила санкції проти 11 громадян та чотирьох організацій Ірану у зв’язку із загибеллю 22-річної Масхи Аміні, а також жорстоким придушенням протестів, які спалахнули через смерть дівчини.

Про це повідомляється на сайті Ради ЄС.

Санкції запровадили проти 11 осіб та чотирьох організації. Серед них — представники поліції моралі, сили правопорядку Ірану, кіберпідрозділ Революційної гвардії та міністр інформаційних та комунікаційних технологій.

"Санкції застосували у зв'язку з їх роллю у смерті Махси Аміні та насильницькою реакцією на нещодавні демонстрації в Ірані", — повідомили у Раді ЄС.

Запроваджені заходи включають заборону на поїздки та заморожування активів у Європейського Союзу. Крім того, громадянам та компаніям ЄС заборонено надавати кошти підсанкційним фізичним та юридичним особам.

Режим санкцій, пов'язаних із порушенням прав людини в Ірані, також включає заборону на експорт до Ірану обладнання, яке може бути використане для внутрішніх репресій, та обладнання для моніторингу телекомунікацій.

Загалом санкційний список тепер включає 97 фізичних осіб та 8 юридичних осіб.

Протести, спровоковані смертю 22-річної Махси Аміні після затримання іранською шаріатською гвардією 16 вересня, перетворилися на один із наймасштабніших виступів проти духовенства Ірану з часів революції 1979 року і були зустрінуті жорстокими репресіями з боку держави. За наявними даними, у сутичках з іранськими силовиками загинули десятки людей.

Читайте також

Знімають хіджаби і стрижуть волосся: в Ірані почалися протести через смерть дівчини, яку заарештувала поліція моралі

Проти хіджабу. Чому спалахнули протести в Ірані й чи зможуть іранки вибороти собі права

На початок