На Хмельниччині копають цукрові буряки. Чи вплинули дощі на врожайність та якість

На Хмельниччині копають цукрові буряки. Чи вплинули дощі на врожайність та якість

На Хмельниччині копають цукрові буряки. Чи вплинули дощі на врожайність та якість
Фото: Суспільне Хмельницький

В області копають цукрові буряки. Після місяця дощів комбайни тиждень, як можуть заїхати в поле. Коренеплодів в агропідприємствах всіх форм власності цього року посіяли на площі 22 тисячі гектарів. А це на 7 тисяч гектарів менше, ніж торік. Середня урожайність солодких коренів не менша, ніж у попередні роки, а затяжні дощі не вплинули на вміст цукру в буряках.

Про це Суспільному розповідає головна спеціалістка відділу агропромислового виробництва управління розвитку АПК Ванда Сердюк.

У фермерському господарстві Пасічної Старосинявської громади цукрові буряки вирощують на площі 180 гектарів, що складає майже третину їхніх угідь. За словами фермера Миколи Повха, урожайність коренеплодів цього року не менша, ніж у попередні роки. Комбайнер Анатолій Фещук каже: така урожайність навіть вища, ніж торік.

«Так, урожай хороший, набагато кращий», - запевняє Анатолій Фещук.

Завдяки дощам вага буряків побільшала, а солодкість трохи знизилася
Завдяки дощам вага буряків побільшала, а солодкість трохи знизилася. Фото: Суспільне Хмельницький

Цукрові буряки не в усій області вродили так, як у Пасічній, каже спеціалістка з рослинництва Ванда Сердюк.

«Вже викопано близько 4 тисяч гектарів цукрового буряка, середня урожайність 480 центнерів. Тенденція йде до збільшення, бо маса цукрових буряків непогана», - розповідає Ванда Сердюк.

За її словами, через затяжні дощі буряки почали копати десь на місяць пізніше оптимальних строків, але волога не була зайвою для коренеплодів - вони набрали маси. А от цукристість цього року дещо менша, каже Ванда Сердюк.

«Цукристість зменшена в цьому році базової десь на 2-3 відсотки, але разом з цим ми плануємо, що валове виробництво цукру буде в межах мільйона тонн, а це повністю задовольнить потреби, як Хмельницького, так і інших областей, які купляють в нас наш цукор. Цукор - це все-таки стаття експортного доходу, тому я вважаю, що цукровий буряк – така культура, якою треба займатися», - розповідає Ванда Сердюк.

Буряки з усієї площі, каже комбайнер фермерського господарства Пасічної, зберуть швидко, бо техніка - високопродуктивна.

«Думаю, так. Аби погода була», - каже Анатолій Фещук, комбайнер.

Цього року цукрових буряків посіяли на меншій площі через холодну й дощову весну
Цього року цукрових буряків посіяли на меншій площі через холодну й дощову весну. Фото: Суспільне Хмельницький

Господарство працює із цукроварнею, розповідає фермер, на давальницьких умовах 50 на 45, тому тут надіються, що відпускна ціна цукру не зменшиться.

«При цій ціні на цукор нормальна», - каже фермер.

За його словами, у кожен гектар поля під цукровими буряками цього року вклали значно більші гроші, ніж торік.

«Десь близько 70 тисяч гривень, бо подорожчали міндобрива в три рази, порівняно з торішніми цінами, а засоби захисту десь у два рази. І солярка у два рази», - розповідає Микола Повх.

Зі слів Ванди Сердюк, цього року цукрових буряків посіяли на площі меншій, ніж торік через холодну й дощову весну, та прогнози на урожай оптимістичні.

Читайте також

  • На Хмельниччині зрізали півтисячі дерев. Поліція з`ясовує, чи законно
  • На Хмельниччині двоє жителів отруїлися грибами
  • Як пережити холоди у теплі, - поради хмельницького майстра спорту з туризму

Слідкуйте за новинами Суспільного Хмельницький у Telegram, Viber, YouTube та Instagram.

Вибір редакції

На початок