Рівень бідності в Україні збільшився вдесятеро через війну — Світовий банк

Рівень бідності в Україні збільшився вдесятеро через війну — Світовий банк

Рівень бідності в Україні збільшився вдесятеро через війну — Світовий банк
. Люди виходять із підземного переходу на Майдані Незалежності у центрі Києва, 20 жовтня 2022 р. Фото: АР

Атаки Росії на українську цивільну інфраструктуру посилюють економічну кризу в Україні, де цьогоріч рівень бідності вже збільшився вдесятеро.

Про це заявив регіональний директор Світового банку Східної Європи Аруп Банерджі, повідомляє Reuters.

Зокрема, посадовець сказав, що швидке відновлення енергопостачання України після масштабних російських атак на об'єкти цього тижня демонструє ефективність системи воєнного часу, однак зміна тактики Росії призводить до збільшення ризиків.

"Якщо так триватиме, перспективи будуть набагато, набагато важчими", — сказав він в інтерв'ю.

За його словами, атаки РФ можуть призвести до збільшення кількості переселенців з України у зимовий період.

"Оскільки зима справді починає кусатися, до грудня чи січня, і якщо будинки не будуть відремонтовані, можлива чергова внутрішня хвиля міграції, вимушених переселенців", — наголосив Аруп Банерджі.

Видання нагадує, що раніше президент Володимир Зеленський повідомив міжнародним донорам, що Україні необхідно близько 55 мільярдів доларів підтримки, зокрема 38 мільярдів доларів для покриття розрахункового дефіциту бюджету наступного року та 17 мільярдів доларів для початку відновлення життєво важливої ​​інфраструктури, включаючи школи, житло та енергетичні об'єкти. При цьому українські офіційні особи заявили, що їм потрібна постійна та надійна допомога, щоб уряд продовжував працювати та розпочати ремонт та реконструкцію.

За словами Банерджі, відгук на заклик Зеленського, який пролунав під час щорічних зустрічей Міжнародного валютного фонду та Світового банку та багатьох інших зустрічей минулого тижня, подає надію.

"Більшість країн вказали, що вони підтримуватимуть Україну фінансово протягом наступного року, і це дуже позитивний результат", — сказав він.

За його словами, водночас до кінця року 25% населення України житимуть у бідності порівняно з трохи більш ніж 2% до війни, а до кінця наступного року цей показник може збільшитись до 55%.

Банерджі зауважив, що одноголосне обрання міністра фінансів України Сергія Марченка на посаду голови рад Світового банку та Міжнародного валютного фонду у 2023 році також є свідченням підтримки України. Він також звернув увагу на те, що Україна вже скоротила свої бюджетні плани до мінімуму, надавши кошти на зарплати та пенсії, військові витрати та обслуговування внутрішнього боргу.

Посадовець наголосив, що якщо Україні не вдасться отримати достатньої підтримки, їй доведеться або друкувати більше грошей у той час, коли інфляція вже перебуває на рівні 20%, або ще більше скоротити соціальні витрати.

Читайте також

Ракетні атаки РФ не переломлять хід війни в Україні — ЗМІ

Британська розвідка повідомила про зменшення в РФ запасів ракет великої дальності

На початок