Ракетні атаки РФ не переломлять хід війни в Україні — ЗМІ

Ракетні атаки РФ не переломлять хід війни в Україні — ЗМІ

ЗМІ
Ракетні атаки РФ не переломлять хід війни в Україні — ЗМІ
. Фото: Генштаб ЗСУ/Facebook

Російська ескалація не переломить хід війни в Україні. Такого висновку дійшли аналітики західної розвідки та військові експерти, пише The Washington Post. Запускаючи ракети по українських містах та мобілізуючи десятки тисяч нових солдатів, Росія сподівається притупити український контрнаступ. Але Україна все ще має явні переваги на полі бою, пише видання.

Самі по собі ракетні удари мають невелику стратегічну цінність, зазначили аналітики. Хоча вони й спричиняють масові страждання людей і підривають життя в містах, які були відносно незачеплені бойовими діями.

Електроенергетична інфраструктура України, схоже, є основною мішенню російських атак, а це означає перспективи для цивільних зустріти зиму без світла.

Попри все це на полі бою мобільніша, більш мотивована і краще озброєна українська армія збереже перевагу над громіздкою, погано оснащеною та виснаженою армією Росії. Принаймні в доступному для огляду майбутньому, відзначили опитані The Washington Post аналітики.

Офіційні представники США та інших країн Заходу прогнозують, що Україна продовжуватиме контрнаступ протягом найближчих місяців, навіть якщо погода сповільнить темп війни.

“Я очікую, що Україна продовжуватиме робити все можливе протягом зими, щоб повернути свою територію та бути ефективною на полі бою”, — заявив міністр оборони США Ллойд Остін журналістам у Брюсселі.

Він нагадав, як нещодавно українські війська були дуже ефективними як на сході, так і на півдні, й відвоювали у росіян досить багато території.

Останніми днями темп боротьби знизився, оскільки Україна зміцнює нещодавно здобуті позиції. За словами військових експертів, темпи ще більше сповільняться. У якийсь момент протягом наступних місяців погода може змусити Україну зупинити прогрес, сказав західний чиновник на умовах анонімності для обговорення чутливих тем. Але поки що "українці зберігають ініціативу та динаміку", сказав він.

Українська армія перевершує російську за всіма показникми — експерти

Більше немає очікувань, що Росія зможе захопити значно більше території, пише видання. Україна настільки різко переломила боротьбу, що єдине невирішене питання полягає в тому, скільки ще території Україна зможе повернути, а не те, чи зможе Росія досягти своїх цілей, сказав Роб Лі з Інституту дослідження зовнішньої політики у Філадельфії.

За його словами, українська армія, яку Росія значно переважала за озброєнням на початку війни, тепер перевершує російську армію майже за всіма показниками. Починаючи від складних західних артилерійських систем, які вона використовує для точного визначення російських цілей далеко від лінії фронту, до доступності і якості солдатів, яких він може привести до бою.

Росія продовжує зазнавати великих втрат у своїх силах і техніці та закріплюється на оборонних позиціях, тоді як Україна стабільно отримує постачання нової та технологічно передової зброї від своїх західних союзників. За оцінками американської розвідки, Росія втратила 6000 танків, бронетехніки та іншої військової техніки під час війни. Деякі з них українці захоплюють неушкодженими, поповнюючи свій арсенал.

Чи допоможе РФ "часткова мобілізація"

Важко передбачити, чи приплив до 300 000 щойно мобілізованих російських солдатів притупить український прогрес, сказав директор польської оборонної консалтингової компанії Rochan Конрад Музика.

Є сумніви щодо спроможності Росії належним чином навчити та оснастити таку велику кількість недосвідчених військ, розповів виданню західний чиновник. Мобілізовані “пройшли дуже, дуже обмежену підготовку та мають дуже, дуже погане обладнання”, сказав сказав він.

За словами радника українського уряду з питань оборони, який говорив на умовах анонімності, мобілізація десятків тисяч недосвідчених і погано оснащених солдатів у суворі зимові умови може призвести до поглиблення деморалізації серед примусово завербованих солдатів РФ. Крім того, Росії також потрібні досвідчені командири, але її керівництво вже зазнало значних втрат і виснажено місяцями боїв, сказав він.

Росія, схоже, сподівається, що, заповнивши поле бою десятками тисяч нових людей, вона зможе використати так звану “людську хвилю”, щоб притупити просування України, майже напевно зазнавши при цьому величезних втрат, сказав радник. При цьому Україна сподівається перехитрити росіян, зосереджуючись на ударах по їхніх командних пунктах, ключовому обладнанню та лініях постачання, пише видання.

Також вважається, що у Росії закінчуються високоточні ракети, які можна використовувати для атак на ключові об’єкти. Міністерство оборони України заявило в п'ятницю, 14 жовтня, що Росія почала війну з 1844 високоточними ракетами, включаючи ракети морського базування "Калібр", наземні "Іскандери" і авіаційні Х-101 і Х-555. Нині з них залишилося 609. Західні офіційні особи заявили, що цифри відповідають їхнім оцінкам.

Читайте також

Стрілянина у Бєлгороді, Маск продовжить фінансувати Starlink, киян закликали економити світло. 235 день війни. Онлайн

ЗСУ відбили атаки росіян на Краматорському, Бахмутському й Авдіївському напрямках — Генштаб

Британська розвідка повідомила про зменшення в РФ запасів ракет великої дальності

На початок