Росія та Білорусь візьмуть участь у Генеральній асамблеї національних олімпійських комітетів: як на це реагують у Європі

Росія та Білорусь візьмуть участь у Генеральній асамблеї національних олімпійських комітетів: як на це реагують у Європі

Росія та Білорусь візьмуть участь у Генеральній асамблеї національних олімпійських комітетів: як на це реагують у Європі
AP Photo/Alexander Zemlianichenko

Естонія категорично проти, Португалія підтримала допуск Росії та Білорусі, а Італія дотримується рішення МОК.

Асоціація національних олімпійських комітетів (АНОК), що об'єднує 205 НОКів світу, планує провести традиційну Генеральну асамблею за участю олімпійських комітетів Росії та Білорусі. Подія відбудеться з 18 до 21 жовтня у столиці Південної Кореї Сеулі.

У червні Росія та Білорусь не були допущені до Генеральної асамблеї Європейських олімпійських комітетів (ЄОК) у відповідь на повномасштабну війну, яку ці держави ведуть проти України. Проте АНОК ухвалила протилежне рішення.

За рекомендаціями Міжнародного олімпійського комітету, представники Росії та Білорусі усунені від більшості видів спорту. Недопуск стосується в першу чергу спортсменів, проте президент МОК Томас Бах уже розглядає можливість повернути до змагань тих спортсменів з РФ та Білорусі, які не підтримують війну проти України. Президент Олімпійського комітету Росії Станіслав Поздняков заявив, що планує обговорити з Бахом це питання.

Водночас у міжнародних федераціях і комітетах росіяни та білоруси переважно продовжують обіймати керівні посади, входити до виконавчих органів влади та брати участь у міжнародних подіях, як-то асамблеях і конгресах. Зокрема, членами МОК залишаються росіяни Єлєна Ісінбаєва й Шаміль Тарпіщєв, а міжнародні федерації боксу й шахів очолюють росіяни Умар Крємльов і Аркадій Дворковіч відповідно.

Видання Inside the Games зібрало реакції представників олімпійських комітетів із різних країн Європи на допуск до Генеральної асамблеї АНОК Росії та Білорусі.

Читайте також: "За цих обставин це неможливо". Росію та Білорусь не допустять до Європейських ігор 2023 року в Польщі

Яка позиція європейських НОК щодо допуску Росії та Білорусі до асамблеї АНОК

  • Швеція, Данія, Фінляндія, Ісландія, Норвегія, Гренландія, Фарерські острови, Аландські острови: назвали допуск РФ і РБ "неприпустимим" та підтвердили, що досі підтримують позицію, озвучену в спільному вересневому зверненні до АНОК, у якому закликали усунути від посад у міжнародних організаціях спортивних лідерів Росії та Білорусі, а їхніх спортсменів – від змагань поза РФ і РБ.
  • Естонія: дотримуються позиції, озвученої ще в лютому: "Допоки Росія та її союзниця Білорусь продовжують убивати невинних цивільних та знищувати спортивну інфраструктуру України, спортсменам та офіційним особам усіх рівнів із цих країн не місце у спортивній родині".
  • Швейцарія: не змінили позицію, яку оголосили в березні, про те, що від спорту мають бути усунені всі представники Росії та Білорусі: що спортсмени, що офіційні особи.
  • Косово: не підтримують допуск Росії, зокрема "через останні події, які показали, що керівні спортивні інституції Росії прямо підтримують війну в Україні та мобілізацію російських спортсменів".
  • Чорногорія: вважають, що спорт має бути "поза політикою", проте переконані, що допускати Росію до міжнародних спортивних подій ще рано.
  • Греція: утрималися від заяв з цього приводу.
  • Північна Македонія, Боснія і Герцеговина: не висловили власної позиції та заявили, що "повністю довіряють рішенню АНОК та приймуть його з повагою".
  • Італія: підтримують рекомендації МОК, які не передбачають усунення офіційних осіб Росії та Білорусі від подібних подій.
  • Португалія: вважають прийнятним допустити Росію та Білорусь до асамблеї.

Як у світовому спорті реагують на війну Росії проти України

На початок