Саудівська Аравія виділить Україні 400 млн доларів допомоги

Саудівська Аравія виділить Україні 400 млн доларів допомоги

Саудівська Аравія виділить Україні 400 млн доларів допомоги
Мохаммед бін Салман. Фото: AP

Саудівська Аравія виділить Україні гуманітарну допомогу в розмірі 400 мільйонів доларів. Про це повідомило саудівське державне інформаційне агентство SPA за підсумками телефонної розмови Спадкоємного принца Королівства Саудівська Аравія Мухаммада бін Салмана і президента України Володимира Зеленського у п’ятницю 14 жовтня.

Керівництво Саудівської Аравії вирішило запропонувати Україні додатковий пакет гуманітарної допомоги в розмірі 400 млн доларів, йдеться у повідомленні.

Це сприятиме полегшенню страждань українських громадян на хвилі кризи і підкреслює позицію Королівства щодо підтримки всього, що сприятиме деескалації, а також його готовність продовжувати зусилля з посередництва, зазначили в агенції.

Зеленський також привітав принца з призначенням на посаду прем’єр-міністра та висловив подяку Королівству за його голосування за резолюцію Генасамблеї ООН, що офіційно засудила спробу Росії анексувати території України.

“Його Королівська Високість Наслідний Принц підкреслив, що голосування Королівства за резолюцію випливає з його відданості принципам, глибоко вкоріненим у Статуті ООН і міжнародному праві, а також його відданості повазі державного суверенітету та принципів добросусідства, а також вирішення конфліктів мирним шляхом”, — йдеться у повідомленні.

14 жовтня український президент повідомив, що провів розмову зі Спадкоємним принцом Саудівської Аравії Мухаммадом бін Салманом.

Саудівська Аравія була долучена до обміну військовополоненими між Україною та РФ 21 вересня.Тоді Україна повернула з російського полону захисників Маріуполя, зокрема військових "Азову". Частина звільнених військових зараз в Анкарі, Туреччина.

Загалом з російського полону звільнили 215 військових. З них 108 — бійці "Азову". Звільнили 10 іноземців, які воювали на боці ЗСУ, серед яких громадяни США, Британії, Марокко, Швеції, Хорватії — вони повернулися за посередництва Саудівської Аравії.

Читайте також

Новий пакет допомоги від США, у Росії закінчуються ракети, українці готуються до зими. 234-й день війни. Онлайн

Вибір редакції

На початок