П’ять видів маскувальних костюмів розробили та виготовляють для ЗСУ волонтери з центру "Житомирські калинки". Над створенням кікімор центр почав працювати з березня, розповіла Суспільному волонтерка Алла Лобунець.
За її словами, з того часу костюми постійно трансформуються й удосконалюються.
"Ми намагаємося зробити так, щоб це був дійсно маскувальний костюм. І для того, щоб підтримати настрій хлопців, ми кожну кікімору ще й і називаємо. У нас більш чорна, то "Попіл москальських мрій". Є "50 відтінків зеленого", "Біле сонце пустелі". Ми відшили кікімору для маскування на міських вулицях і назвали її "Привид міста". Вона більш сірого і чорного кольорів і дуже схожа на асфальт на стіни будинків. Є кікімора "Рудий ліс". Вона кольорова і в лісі, коли жовтіє листя, стає непомітною. Наразі вона користується такою популярністю, що у нас замовлення одразу на декілька таких кікімор. І нам треба їх вчасно зробити, тому що, ви ж бачите, природа постійно міняється", – каже Алла Лобунець.




Основа маскувального костюму – піксель і мішковина, каже волонтерка Богдана Рокитенець. А шиється він на сітці, щоб було легше носити на собі.
"У березні на виготовлення однієї кікімори волонтерки витрачали тиждень. Наразі троє людей затрачують три дні. Це дуже творча робота, бо треба вміти поєднувати кольори. Так що будь-яка кікімора, чи "Попіл москальських мрій", чи для лісу, чи для степу, їх дуже важко робити", – каже Богдана Рокитенець.


Під час виготовлення кікімори кожна з майстринь-волонтерок має свою спеціалізацію, розповідає Ніна Бердникова.
"Одна викроює, друга шиє рукави. Я, наприклад, обробляю мішковину, роблю для кікімори з ниток імітацію сухої трави. Ось, дивіться, розрізаю мішок на окремі відрізки. З них витаскую нитки. Залишаю відрізок, за який можна пришити до кікімори", – розказує технологію виготовлення маскувального костюма Ніна Бердникова.


"В кожну цю ниточку, в кожний шматочок тканини ми вкладаємо усю свою любов, повагу, всі свої молитви, – каже Алла Лобунець. – І ми розуміємо, що скоро, можливо, можна буде робити і білий колір. Війна продовжується і це треба робити, це наш обов'язок. Тому ми не зупиняємося. І будемо тут стільки, скільки буде потрібно".

Читайте також
- У Житомирі вирощують маскувальні трав’яні килими для військових.
- 102-річна Любов Ярош із Житомирщини робить кікімори для українських військових.
- Працює з перших днів війни – волонтерський центр "Житомирські калинки" виготовляє одяг та амуніцію для ЗСУ.
- У Житомирі у волонтерській майстерні "Свій за свого" не вистачає людей, аби виконувати всі замовлення військових.
Читайте головні новини Житомирщини у нашому Telegram, Instagram та Viber